Trampoty Ostravaka 2 opět dobývají lidská srdce! Čtěte...

Ostrava - Elektronická kniha TRAMPOTY OSTRAVAKA 2 psaná v "ostravštině" dobývá knihovny v celé České republice. Po prodejním úspěchu, kdy se e-kniha objevovala v TOP 2O některých knihkupců, si tak můžete oblíbenou elektronickou knihu vypůjčit už i na pultech veřejných knihoven. E-kniha se prodává ve třinácti specializovaných e-shopech v ČR a SR jako jsou Alza, DatArt, Palmknihy, iBux, Neoluxor, wKnihy, Arara, Gorila, RajKnih, atd..

Trampoty Ostravaka 2

E-knihu si k dnešnímu dni můžete zapůjčit celkem na více než 40-ti čtečkách veřejných knihoven, například v Karlových Varech, Jičíně, Praze, Blovicích u Plzně, Olomouci, Kroměříži a samozřejmě i v Ostravě. E-knihu doprovází často stahovaná skladba Bo benga všude v mp3 a klip sestavený z videí s CC licencí. Při předpokládané měsíční vypůjčce si tak ročně tuto knihu přečte dalších minimálně pět set čtenářů.

A co vlastně čtenáři knihoven mohou číst?
Ukázka z E-knihy: TRAMPOTY OSTRAVAKA 2 - Bo dovolená

Loni sem byl na dovolene v Prajzsku... i Mařena otěhotňěla, předloni sem byl dalej v Polsce .. i taky otěhotněla. Letos ju radši vezmu na dovolenou sebou. Řeknul sem sy. No ja, ale kam?     

Kam na dovolenou? Buchnul sem katalogem kancelařa z Prajzke i kukali sme z Mařenu. Mařena by na Pinďos, bo tchyňa tam byla, no ja na Lesbos, bo seksualne ideje. Zvolili sme Fiflos. Jedina něvyhoda, bo doprava letadlem. U nas doma lita raz facka zleva, raz zprava, tak mňa litani něvadi. Mařena ma dycky pravdu, tak Fiflos.       Točal sem tym katalogem bo nivěm, to blankytne voda či něbo. Zrazu taky fajny hotel. Hvězdiček jak na něbu v noci i do mňa sy zahryznul kužovec. Hen taky fajny bruk ten kužovec. Zaleze pod kužu i nida vam šancu přemyšlať. Idem. Hura na Fiflos.     

V buse sym sy sednul nazadek na zadek i sluchal, bo všecy mjali cinkajici baťohy. No družba fajna. Deset minut od vyjazda to vzadu v buse mocno cynkalo, bo flaškova zvonkohra. No muzyka fajna.     

Ešče sme v Ostravě i ja musym. Idu do chlopa z Rajchu, bo un pruvodca i škemram o čurací pauzu, bo tlak ukrutny. Dakde na benzynce bych i rad. Pruvodca sy mrknul na mňa i lamanou češtinou řeknul. "Ja, pauza, dame na benzinka."      Idu zpatky na zadek busa i čuju jak ni jen ja haksnama tancuju v rytmu cynkota flaškove muzyky. Benzynka tu.      Pruvodca sy zvednul, zebral mikrofona i hlasno pravil: "Čuráci ... pauza!" Dal to něbudu kometovať, bo monokl fajny.     

Několikrazy sme stali skoroplanovaně na benzynce i z puldennim zpožděnim sme na Šumavě.     

Čumim na hen ty stromy bez zeleneho i je mňa smutno. Bo kysele deště z Ostravy zpusobyly vykusane chodbičky pod kurou stromu i uny uměraju. Kužovec mňa však hlodnul znovu. Vzpomňal sem sy na hvězdičky v hen tym katalogu i nalada mi ide nahoru.      V Bavorach si dam Bavoraka i piva. No z busa kukam jak taka fajna děva v mořu, škrabala sa po bachořu. Asi ju to svědilo, bo barva mořa byla taka divna. No bylo to věčši než naša laguna, tak to moře asi može byť. Ba ba. No čekal sem to moře věčši i bez hen takeho mazlaveho blata. Mam smolu, bo asi zas dajaky tanker ztroskotal.

Témata: Ostravak | Literatura

Závěť prince Philipa zůstane tajná a zapečetěná ještě nejméně 90 let. Proč?

17.09.2021 08:38 Závěť zesnulého prince Philipa, manžela britské panovnice Alžběty II., bude zapečetěná a tajná…

Lipovská byla odvolána z Rady ČT. Volný zničil pult šéfa Sněmovny, byl…

17.09.2021 19:09 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) dnes odpoledne vykázal z jednacího sálu až do konce…

V Ostravě začaly dvoudenní Dny NATO, tvoří se kolony

18.09.2021 11:11 Společným seskokem českých a polských parašutistů s vlajkami dnes na letišti v Mošnově na…

Předpověď počasí na víkend: Ochladí se, bude i 15 stupňů

18.09.2021 06:30 O víkendu se citelně ochladí. Teploty během dne podle meteorologů spadnou až na pouhých 15 stupňů.

Pentagon: Při dronovém útoku v Kábulu zemřeli civilisté, ne teroristé

18.09.2021 14:17 Americká armáda dnes přiznala, že její poslední bojová akce v Kábulu byla chyba. USA zaútočily 29.…

Související:

Právě se děje

reklama