Další Harry Potter? Slavná autorka napsala pokračování kouzelnického příběhu

Londýn – J.K.Rowlingová se po letech od ukončení série o mladém kouzelníkovi k příběhu vrátila. Pro fanoušky napsala krátký příběh, ve kterém je Harry Potter čtyřiatřicetiletý zaměstnanec ministerstva kouzel, který se svou ženou vychovává děti.

Knihovna

Autorka uchopila povídku uveřejněnou na stránce www.pottermore.com netypicky – pohled do kouzelnického světa je totiž pojat jako bulvární článek novinářky Rity Holoubkové, kterou čtenáři série znají z předchozích knih. Sama Rowlingová pro deník The Guardian přiznala, že takový druh žurnalistů nemá příliš v lásce.

Povídka má rozsah 1500 slov a popisuje setkání Harryho a jeho přátel Rona a Hermiony při finále Mistrovství světa ve famfrpálu v roce 2014. Harry je ženatý s Ginny a pracuje jako bystrozor na ministerstvu kouzel. Jeho přátelé mají také dávno po svatbě. Ron se rozhodl podnikat, zatímco jeho žena Hermiona, bývalá premiantka, pracuje na vysokém postu na ministerstvu kouzel.

Rowlingová přesto nehodlá vydat pokračování kouzelnické série. Fanoušci si ale i tak nemusí zoufat, britská spisovatelka jako odkaz k sáze vydala sbírku povídek Fantastická zvířata a kde je najít. Kromě toho pod svým jménem vydala knihu Prázdné křeslo a pod pseudonymem Robert Galbraith dva detektivní příběhy - česky vyšlo Volání kukačky, druhý román The Silkworm vyšel zatím pouze v angličtině.

Související:

Právě se děje

reklama