Paměti Woodyho Allena vyjdou v dubnu, syn slavného režiséra protestuje

Americké nakladatelství Grand Central Publishing v dubnu vydá paměti režiséra Woodyho Allena nazvané Apropos of Nothing (Co se týče ničeho). Titul předtím odmítlo několik nakladatelských domů kvůli Allenovu obvinění ze zneužití adoptivní dcery Dylan. Jeho syn Ronan Farrow oznámil, že na protest opouští nakladatelskou skupinu Hachette, k níž Grand Central Publishing patří a u níž loni vydal vlastní knihu o aféře bývalého hollywoodského producenta Harveyho Weinsteina.

Přidejte svůj názor

film Kolo zázraků (foto: BIOSCOP)
doporučujeme

Nakladatelství Grand Central Publishing oznámilo, že Allenovy memoáry vyjdou 7. dubna a vydány budou nejen v USA, ale například i v Kanadě, Itálii, Francii, Německu a Španělsku, informuje list The Guardian.

"Je to vyčerpávající výčet osobního i profesionálního života. Popis jeho práce ve filmu, divadle, televizi, klubech i v tisku. Allen také píše o svých vztazích s rodinou, přáteli a životními láskami," charakterizovalo nakladatelství připravovaný titul.

Časopis Variety napsal, že Allen loni narazil u několika nakladatelství, která odmítla knihu vydat. Důvodem bylo obvinění ze zneužití tehdy sedmileté adoptivní dcery Dylan, které vůči němu v roce 1992 vznesla jeho bývalá partnerka Mia Farrowová. Allen obvinění opakovaně odmítl. Po dlouhém vyšetřování se prokurátor státu Connecticut, který se případem zabýval, rozhodl filmaře neobžalovat. Ve zdůvodnění ale uvedl, že Allena stále podezírá, avšak chce Dylan ušetřit traumatu procesu. Dylan začátkem roku 2018 obvinění obnovila.

Ke zprávě o chystaném zveřejnění Allenovy knihy v prohlášení uvedla, že ji osobně to hluboce zraňuje a že to považuje za zradu na bratrovi, který dal svou prací, publikovanou u Hachette, hlas mnoha lidem, kteří zažili sexuální násilí. Dylan také uvedla, že ji nikdo nekontaktoval, aby ověřil informace, jež obsahuje Allenova kniha. Podle ní tím nakladatelství Hachette zcela rezignovalo na základní odpovědnost.

Hnutí Me Too, jež vzniklo kvůli skandálu kolem Weinsteina, ovlivnilo i Allenovu kariéru. Jeho loňský film Deštivý den v New Yorku americká kina neuváděla.

K informaci o vydání memoárů se vyjádřil také Ronan Farrow. Nakladatelství "Hachette neprověřilo obsah té knihy, což je profesionální pochybení. Dokazuje nedostatek etických zásad a soucitu s oběťmi sexuálního násilí. Jsem zklamán a nemohu dále pracovat s nakladatelstvím, jež se takto chová," uvedl Farrow.

Loni v říjnu vyšla v Little, Brown and Company, což je další pobočka Hachette, jeho kniha Catch and Kill, která odhaluje pozadí Ronanovy práce při odhalování případů obvinění ze sexuálního násilí.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruský spisovatel Akunin zlehčoval strach z epidemie COVID-19, teď je…

27.03.2020 07:42 Ruský spisovatel Boris Akunin, známý i českým a slovenským čtenářům svými historickými detektivkami…

Zemřel Albert Uderzo (†92), spoluautor komiksů o Asterixovi

24.03.2020 11:59 Ve věku 92 let zemřel francouzský kreslíř a ilustrátor Albert Uderzo, který se proslavil jako…

Koronavirus uvěznil Čechy doma. Roste prodej knih přes internet, zájem je…

22.03.2020 10:40 Knihkupcům v souvislosti s vládními opatřeními proti šíření koronaviru vzrostly prodeje na…

Epidemie koronaviru. Předpověděl spisovatel Dean Koontz budoucnost?

06.03.2020 22:02 Aktualizováno Uživatelé sociálních sítí se nestačí divit podobnosti mezi epidemií koronaviru a knihou amerického…

Související:

Právě se děje

Další zprávy