Zemřel Winston Groom, autor knižní předlohy snímku Forrest Gump

Ve věku 77 let zemřel americký spisovatel Winston Groom, autor knižní předlohy oceňovaného filmu Forrest Gump. S odkazem na starostku města v americké Alabamě, kde spisovatel žil, a pohřební ústav o tom dnes informovala agentura AP.

Winston Groom
doporučujeme

"S hlubokým zármutkem oznamuji úmrtí našeho drahého přítele Winstona Grooma," napsala na facebook starostka města Fairhope Karin Wilsonová a uvedla, že její komunita "přišla o významného autora". Podle televizní stanice CNN starostku o úmrtí informovala spisovatelova rodina, nesdělila jí však, za jakých okolností Groom zemřel. "Teď nemám žádné podrobnosti, ale zemřel (ve středu) večer," sdělila Wilsonová.

Groom v roce 1965 úspěšně dostudoval alabamskou univerzitu, následně čtyři roky sloužil u armády. Nasazen byl i ve válce ve Vietnamu. Po návratu do domoviny psal pro list The Washington Star a podle své alma mater, která ho označila za "legendu", se pak věnoval psaní.

Groomovým nejslavnějším dílem je bezpochyby Forrest Gump o prostoduchém muži, který se připlete k významným událostem amerických dějin 20. století. Kniha vyšla v roce 1986. Ve filmové adaptaci z roku 1994 hlavního hrdinu ztvárnil Tom Hanks. Snímek si vysloužil 13 nominací na Oscara, tvůrci si jich odnesli šest, včetně ceny za nejlepší film.

Guvernérka Alabamy Kay Iveyová uvedla, že Grooma si budou lidé pro jeho klasické dílo vždy připomínat. "Alabama přišla o jednoho z našich nejnadanějším spisovatelů. Ačkoliv se na něj bude vzpomínat, protože napsal Forresta Gumpa, Winston Groom byl talentovaný novinář a významný autor (publikací) o americké historii," dodala Iveyová.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel překladatel Jiří Engliš (†60). Podlehl komplikacím spojeným s…

12.03.2021 18:48 Aktualizováno Ve věku nedožitých 61 let podlehl komplikacím spojeným s onemocněním covid-19 známý český…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama