Některé aprílové žertíky vstoupily do historie. Podívejte se na ty nejvypečenější

Praha – Apríl je den, kdy si musíte dávat obzvláště velký pozor na to, co čtete, na co se díváte, či co vám vaši blízcí říkají. První duben je v mnoha zemích světa časem patřícím vtipům a nejrůznějším rošťárnám. Pravidelně si z lidí utahují také média, která se své čtenáře či diváky pokouší každoročně nachystat. A některé jejich „kachny“ jsou opravdu povedené.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Noviny, ilustrační foto

Apríl je den, který novinářů dovoluje tradice překročit rámec serioznosti a vypustit tzv. kachnu. V době, kdy ještě lidé neměli přístup k internetu, bylo ověřování těchto aprílových zpráv téměř nemožné. I proto vyvolávaly velké ohlasy a z některých zpráv se staly legendární vtípky.

Například britská BBC v roce 1957 informovala, že díky mírné zimě a úspěšnému boji s broukem nosatcem špagetovým se švýcarští farmáři těší z neobyčejné úrody špaget. Záběry Švýcarů tahajících ze stromů špagety pak vedly k záplavě telefonátů od diváků, kteří chtěli vědět, jak si mohou vypěstovat špagety na vlastní zahrádce.

V roce 1962 švédská národní televize odvysílala pětiminutový speciál, ve kterém divákům radila, jak z černobílého vysílání přímo doma udělat vysílání barevné. Stačí prá přes přijímač přetáhnout nylonové punčochy. Zkoušely to prý tenkrát davy lidí.

V roce 1950 Honolulu Star-Bulletin oznámil, že se na ostrově Oahu zřítil létající talíř. V roce 1971 francouzské státní rádio oznámilo, že země změnila pravidla silničního provozu a že bude povinné jezdit po levé straně silnice. 

V roce 1975 The Times of London napsal, že největší britská cestovní společnost Thomas Cook prodává za 575 dolarů zájezd k nově objeveným pozůstatkům Lochnesské příšery. A v roce 1980 stanice BBC oznámila světu, že hodiny Big Ben budou vyměněny za digitální. V roce 2008 BBC informovala o nově objevené kolonii létajících tučňáků.

Americký řetězec obchodů s rychlým občerstvením Taco Bell v roce 1996 tvrdil, že zakoupil od federální vlády známý philadelphský Liberty Bell neboli Zvon svobody, jeden ze symbolů americké nezávislosti, a že jej přejmenuje na Taco Liberty Bell. Pobouření občané zahrnuli společnost rozhořčenými telefonáty.

Korunu tomu nasadil tehdejší mluvčí Bílého domu, když na dotaz tisku událost potvrdil a prohlásil, že vláda také prodala washingtonský Lincolnův památník (Lincoln Memorial), který bude přejmenován na Ford Lincoln Mercury Memorial podle zakladatele známé automobilky, která jej zakoupila.

Žertík si ze zákazníků udělal také řetězec IKEA, který před několika lety uvedl, že do krabic omylem zabalila „levotočivý šestihranný klíč“, který musí být vyměněn za pravorukou verzi.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama