Myšlenky sdělované slovy i beze slov? Názorový kotel na Metlingpotu se blíží

Ostrava - Ve dnech 18. - 21. 7. 2018 na unikátním místě, více jak 150 inspirativních řečníků, 8 tématických scén + řečníci z více jak 24 zemí = MELTINGPOT v rámci festivalu Clours of Ostrava

Přidejte svůj názor

Lidé
doporučujeme

V současnosti jeden z nejpopulárnějších festivalů Colours of Ostrava svým návštěvníků již po několikáté nabízí kromě  hudby i řečnické fórum Meltingpot. Organizátoři vše podtrhují těmito slovy:
„Hudba a mluvené slovo společně vytváří prostor pro neopakovatelné interakce.“

Diskusní fórum Meltingpot, obří názorový kotel s osobnostmi z celé planety, se stalo během své krátké historie fenoménem, který existuje paralelně vedle hudebního festivalu Colours of Ostrava. Meltingpot je jakýmsi  dítětem Zlaty Holušové, hlavní organizátorky a nezpochybnitelné osobnosti celého festivalu. 

„V roce 20015 organizovala na Colours přednášku o Slovenském národním povstání. Měla obavy, kolik přijde lidí, ale když vešla do sálu, tak zjistila, že je narvaný. Tady se zrodila myšlenka udělat více takových přednášek,“ vysvětlil genezi velkolepého projektu Tomáš Etzler.

Unikátní místo konání – areál ostravských Vítkovic, více jak 150 inspirativních řečníků, osm tematických scén a účinkující s více jak 24 zemí světa. To vše dává dohromady zcela unikátní zážitek.

Letos na několika scénách vystoupí domácí i zahraniční osobnosti z oblasti vzdělávání, osobního rozvoje, ekonomie, umění a kultury, ochrany lidských práv či cestovatelství. Většina jmen je již prozrazena, čeká se pouze na konkrétní program.

Koho tak letos můžou návštěvníci na Meltingpotu potkat? Předkládáme vám pouze zlomek z bohatého programu této akce.

  • ScillaElworthy (GBR) - mírová aktivistka a poradkyně světových lídrů
  • Ruediger Dahlke (DEU) - německý lékař a psychoterapeut. Známý propagátor celostní medicíny, filozof a esoterik. Publikoval více než 40 knih a pořádá semináře zaměřené na zdravý životní styl.
  • Geoffrey B. West (USA) - teoretický fyzik a tvůrce vědecké teorie měst
  • Bruno Marion (FRA) - futuristický mnich, jak se s oblibou sám Bruno označuje, se zabývá globálními trendy, inovacemi a teorií chaosu. Přednáší na prestižních konferencích a radí světovým lídrům, jak se zorientovat v dnešním chaotickém světě.
  • Jáchym Topol (CZE) - spisovatel a jistě fenomén českého undergroundu
  • Václav Cílek (CZE) - geolog a klimatolog, soustavně sleduje proměny české krajiny a klimatické změny. Věnuje se i dalším odborným činnostem, ve svých knihách často píše o filozofii, teologii či výtvarném umění. Překládá taoistické a zenové texty.
  • Mike Chinoy (USA) - Mediální konzultant, specialista na Asii a bývalý korespondent CNN a spousta dalších pozoruhodných ososbností.

Meltingpot stále oznamuje další řečníky a tématické stage. Dnes už například známe program literární scény Kosmas/Argo. Ze zahraničních spisovatelů je to například James Kakalios, Peter S. Beagle z českých Radka Třeštíková, Miloš Urban nebo Martin Hilský.

Letos navíc Meltingpot představil další jistě zajímavý projekt.  Mladý talentovaný režisér Robin Kašpařík společně s moderátory Veronikou Poláčkovou a zpravodajem Tomášem Etzlerem natočili osmnáct miniportrétů nejvýraznějších diskutérů, které překvapí svou sugestivní silou.

Už nyní stojí za to pojem MELTINGPOT zaznamenat a ve dnech 18. až 21. července 2018 v rámci festivalu Colours of Ostrava neopomenout a nevynechat!

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama