Běhejme a pomáhejme útulkům, tentokrát v Praze

O tomto víkendu jsme měli možnost zúčastnit se skvělé akce Běhejme a pomáhejme útulkům. Jedná se o charitativní akci, jejíž výtěžek putuje zvířatům v útulcích po celé České republice.

Běhání, ilustrační fotografie
doporučujeme

Právě o tomto víkendu proběhl již 5. ročník akce, jejíž počátky sahají do roku 2014, kdy Petr Sokolík opravdu v několika lidech přišel s nápadem, jak hezkou a zajímavou formou pomoci několika útulkům.

"Tehdy jsem začal přemýšlet nad pomocí útulkům a pozval své kamarády, ať si přijdou se mnou zaběhat do Stromovky. Sešlo se nás 26 lidí a vybrali jsme 4.000 korun pro útulek z Hněvic. Akce se lidem líbila a vloni nás bylo už 1500 lidí a vybrali jsme mezi sebou pro Zvíře v tísni, Útulek Libeň a Naděje Pro Čtyři packy 200.000 Kč. Kromě Prahy jsme vycestovali pomoct útulkům do Brna, Liberce, Klášterce nad Ohří, Příbrami, Plzně, Litoměřic, Opavy, Pardubic.

Pomohli jsme celkem 17 útulkům a vybrali pro ně 638 000 korun", dodává hlavní organizátor akce Petr Sokolík na profilu akce Běhejme a pomáhejme útulkům.

Tentokrát byly připraveny 2 okruhy – běžecký na 4 km a pěší na 2 km.Nikou se neměřil čas, neběželo se o vítězství a nebyly ani nachystány žádné stupně vítězů. Smyslem akce bylo jen přijít se proběhnout, projít v pohodovém tempu se svými kamarády, dětmi, psy a společně pomoct útulkům, kterým byly následně předány šeky z výtěžku celé akce.

Po akci následoval odpolední a velmi zajímavý program jako bylo vystoupení dogdancingu či dogfrisbee. Dorazily i herečky  Patricie Solaříková a Iva Hüttnerová jako pomyslné patronky akce. O hudební program se postarali Jindra Polák, frontman kapely Jelen, a hudební seskupení HighVibes, ale i sami organizátoři a jejich přátelé, kteří skvěle zahráli cover verze slavných písní.
Bylo se tedy na co dívat a co poslouchat! Třeba zmiňovaný Jindra Polák byl osloven na poslední chvíli, ale neváhal, dorazil a úspěšné skladby své kapely zahrál netradičně, sólově a naprosto bezkonkurenčně

Šeky tentokrát převzali psí útulky: Voříškov.cz, Naděje Pro Čtyři Packy, ForDogs z.s. a Projekt HOPE PRAHA. Jejich práce má opravdu velký smysl, léčba starších psů, koček je velmi finančně nákladná. Touto formou bylo tak jasně řečeno, že je třeba si jejich práce vážít a dodat jim tak podporu a motivaci do dalších jistě prospěšných činů.

Všichni účastníci měli možnost zaplatit startovné v minimální výši 100 Kč.

Kdo nedorazil, a přesto by rád přispěl na dobrou věc, byl založen transparentní účet 2901198295/2010, kam lze přispět a peníze budou následně předány útulkům.

Jsme moc rádí, že jsme mohli být u toho,že bylo možné strávit krásné a zajímavé nedělní odpoledne aktivně a ještě přispět na dobrou věc! Pochvalu si jistě zaslouží všichni organizátoři a učinkující! Další termín je 16.6.2018 v Opavě.

Po skončení Petr Sokolík na svůj profil napsal: "Ahoj, teď jsem dorazil domů. Chtěl bych všem moc poděkovat, že jste dnes přišli a užili jsme si odpoledne. Je to asi opravdu největší akce pro psí útulky, ale o to nejde. Je to akce akce lidí, co mají srdce. Když mi paní psala, že jede z Brna a druhá z Frýdku..jste super. A mám tu pro Vás video, jak vypadal dnešní běh. Jdu vybalit...hezky večer a všem děkuji za pomoc, je to tolik lidí okolo a Vám, že jste dorazili :) Petr Sokolík & Běhejme a pomáhejme útulkům."

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama