První česká verze nevlivnějšího módního magazínu? Na českém trhu již zítra

Praha - První číslo československé verze světově známého módního magazínu Vogue vyjde v pátek 17. srpna s tísněným nákladem 35 tisíc kusů, jak píše server MediaGuru. Česko a Slovensko se konečně dočkalo svoji edici nejvlivnějšího módního časopisu všech dob. Cena časopisu představuje 129 Kč nebo na Slovensku 5,49 EUR, ve srovnání s konkurenčním časopisem Elle je prodejní cena Vogue vyšší.

časopis Vogue a výstava v Uměleckoprůmyslovém muzeu
doporučujeme

Česká republika a Slovensko se tak konečně připojí ke 23 zemím, kde již Vogue vychází. Licenci na časopis získala společnost V24 Media. Vogue bude možné zakoupit například v parfumeriích Douglas, dále pak v prodejnách Albert, Billa, Tesco, Kaufland, trafikách Relay, Valmont či Geco a u benzínových pump Shell, Mol a Benzina. Na Slovensku také v COOP.

 Českou šéfredaktorkou se stala Andrea Běhounková, která posledních osm let vedla českou mutaci Elle. V české edici Vogue chce vedení poskytnout prostor především české a slovenské módní scéně, zároveň ale spoléhají na to, že poptávka po luxusním zboží je zde velká. Zakladatelkou a ředitelkou časopisu je Michaela Seewald, zakladatelem a generálním ředitelem Fabrice Biundo. 

Vogue byl založen jako týdeník Arthurem Baldwinem Turnurem v roce 1892. Vogue publikuje také články o umění, kultuře a politice. Magazín je průkopníkem ve světě módy už dlouhou dobu – v roce 1974 se na obálce Vogue vůbec poprvé objevila afroamerická modelka. V minulém roce se na titulní stráně francouzského Vogue poprvé v historii objevila transgender modelka, žena se totiž původně narodila jako chlapec.

První vydání doprovodí výstava v pražském, kde prvních 50 návštěvníků přivítají průvodkyně topmodelka Eva Herzigová a šéfredaktorka Andrea Běhounková.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama