Československá verze módní bible je průkopnická. V prvním vydání se objevily i české topmodelky

Praha - 17. srpna na český trh vstoupil jeden z nejvlivnějších módních časopisů všech dob. Československá mutace magazínu se podle šéfredaktorky Andrey Běhounkové zaměří na lokální módní a kulturní scénu. Obálka prvního čísla je věnována Olze Havlové, kterou stylizovaně ztvárnila topmodelka Karolína Kurková.

první československé číslo modního magazínu Vogue s Karolínou Kurkovou
doporučujeme

Poprvé v historii Vogue se na titulní straně objevuje modelka vyfocená zezadu, mimo jiné v šatech ze second handu. Na zádech má modelka symbolické tetování, které představuje kaligram ze sbírky básní Václava Havla Antikódy. Vydání doplní i limitovaná obálka se slovenskou topmodelkou Kamilou Filipčíkovou. 

Texty jsou jak v češtině, tak i ve slovenštině, na této edici se podle serveru MediaGuru podílela další česká topmodelka Eva Herzigová. Na prvním čísle se podílely i zahraniční hvězdy módního průmyslu.

 Českou šéfredaktorkou se stala Andrea Běhounková, která posledních osm let vedla českou mutaci Elle. Vogue bude možné zakoupit například v parfumeriích Douglas, dále pak v prodejnách Albert, Billa, Tesco, Kaufland, trafikách Relay, Valmont či Geco a u benzínových pump Shell, Mol a Benzina. Na Slovensku také v COOP. 

První číslo československé verze světově známého módního magazínu Vogue vyšlo v pátek 17. srpna s tísněným nákladem 38 tisíc kusů, jak píše server MediaGuru. Cena časopisu představuje 129 Kč nebo na Slovensku 5,49 EUR, ve srovnání s konkurenčním časopisem Elle je prodejní cena Vogue vyšší.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy