Události po Večerníčku? Chyba! Co se změní?

Praha - Ještě než se Petr Dvořák stal ředitelem ČT, kritizoval její hlavní zpravodajskou relaci Události. I nový šéf zpravodajské ČT 24 Zdeněk Šámal uznává, že změny jsou potřeba. Jaké přesně chystá? Řekl to v rozhovoru pro Lidové noviny.

Budova České televize

Šámala do funkce dosadil novopečený ředitel. Dvořák předtím šéfoval TV Nova, kde v poklidu přihlížel bulvarizaci televizních zpráv, v nichž se politika vyskytuje mezi zprávou o rodině, které shořel dům a ona nemá kde bydlet, a mezi příspěvkem o narození deseti roztomilých štěňátek. Teď chce měnit zprávy veřejnoprávní České televize.

Šámal uznává, že změny jsou potřeba, protože Událostem klesá sledovnost. A plánů má celou řadu. Hlavně chce upravit postavení Událostí v programovém schématu. Ve hře je tak rozšíření pořadu, nebo naopak i jeho zkrácení. Ale i posun v čase.

"Začátek Událostí po večerníčku, který má minimální sledovanost, nepovažuji za příliš šťastný. Ta změna tedy musí být programová a obsahová," řekl pro LN.

S počtem lidí je spokojený a předpokládá, že se mu s nimi bude spolupracovat dobře. "Ale je třeba, aby lidé dělali to, co je potřeba, nikoliv to, co se jim chce dělat," míní Zdeněk Šámal.

Nechce se blížit zpravodajství TV Nova a TV Prima. Události hodlá založit na kvalitních reportážích a vlastních, propracovaných zprávách. A k tomu hodlá změnit i vizuální podobu relace, i když detaily zatím prozradit nechce.

Často se zmiňuje, že zprávy ČT se snaží přiblížit vzoru zosobněnému britskou BBC. Šámal však hledá inspiraci jinde, BBC mu příliš po chuti není. "Inspiruji se i v USA, Polsku, Německu i jinde," prohlásil v rozhovoru pro Lidové noviny.

Témata:

Kanárské ostrovy: Sopka na La Palmě může chrlit lávu i čtvrt roku

22.09.2021 11:28 Na španělském ostrově La Palma může magma po nedělní erupci sopky podle odhadu expertů vytékat tři…

Během pandemie se v Česku zvýšil počet dospívajících, kteří nadměrně…

23.09.2021 14:18 Během pandemie se v Česku zvýšil počet dospívajících, kteří nadměrně používali internet, zjistili…

BIS postupovala podle sněmovní komise ohledně úkolů od Zemana v souladu se…

23.09.2021 21:22 Bezpečnostní informační služba (BIS) postupovala podle sněmovní komise pro její kontrolu ohledně…

Kauza Čapí hnízdo: Šaroch pochybil, nereagoval na nové informace, tvrdí…

23.09.2021 11:42 Dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch pochybil, když bezodkladně nereagoval na nové informace…

TI také nezná výsledek řízení Černošic s Babišem kvůli střetu zájmů

23.09.2021 15:32 Organizace Transparency International (TI), která podala městskému úřadu v Černošicích podnět kvůli…

Právě se děje

reklama