Televize proti internetu: Co je podle Čechů lepší?

Praha - Internetové zpravodajství považuje za nejrychlejší zdroj informací každý druhý Čech, jako nejdůvěryhodnější médium je však nejčastěji označována televize. V pondělí o tom prostřednictvím výsledků svého průzkumu informovala společnosti Médea Research.

Ilustrační foto

Zatímco bez televize by si svůj život nedokázalo představit až 46 procent dotazovaných, obejít se bez internetu by podle svých slov dokázal každý třetí Čech. S rozhlasem ve svém životě by se bez problému rozloučilo 18 procent dotazovaných, s novinami 14 procent a s časopisy sedm procent respondentů.

Zcela bez médií si přitom svůj život zvládne představit zhruba každý pátý Čech.

Televize a internet spolu o diváky soupeří nejen v rychlosti a důvěryhodnosti, ale také v samotném užívání konkrétního média. V tomto ohledu mírně vedou informace on-line, které považuje za primární zdroj svých informací 42 procent lidí, zatímco televizi takto označilo pouze 40 procent respondentů. Až za velkou propastí stoji noviny, časopisy a rozhlas, kterým přiřkl všem dohromady největší váhu jen jeden respondent z deseti.

Ve všech ohledech přitom hraje významnou roli věk dotazovaných. U mladší generace se větší oblibě, důvěře, i lepšímu hodnocení rychlosti těší internet před televizí. To platí především ve věkových skupinách 18 až 25 let a 26 až 40 let. U starších účastníků průzkumu se následně přízeň stále častěji přiklání spíše k televizi, k rozhlasu a novinám.

Témata: průzkumy | Media | televize

Pulitzerovu cenu získaly deníky za zpravodajství o pandemii i o smrti…

11.06.2021 21:19 Hlavní americkou Pulitzerovu cenu za novinářskou práci dnes dostaly deník The New York Times za…

Související:

Právě se děje