Železný šéfuje TV Barrandov. Vrátí se "Volejte řediteli"?

Praha - Vladimír Železný je novým generálním ředitelem TV Barrandov. Železný ve vedení nahradil Jaromíra Soukupa, který je zároveň předsedou představenstva společnosti Empresa Media, do jejíhož portfolia Televize Barrandov od loňska patří.

371
doporučujeme

"Jsem rád, že se Vladimír Železný postavil do vedení Televize Barrandov. Jeho zkušeností si velmi vážím a jsem si jistý, že společně posuneme televizi opět o velký kus dopředu," řekl Soukup.

Železný se naposledy podílel na projektu oživení celoplošného multiplexu 4 a plnoformátové televize Pohoda. Z multiplexu 4 se podle serveru DigiZone.cz musel stáhnout na nátlak TV Nova, která chtěla do této sítě umístit nové tematické kanály. Odmítala tak ale učinit, pokud by za sítí stál právě Železný. U televize Pohoda si Železný ponechal menšinový podíl v servisní společnosti Pohoda Top Media.

Divácký podíl stanice Barrandov (založené v roce 2009) se pohybuje okolo tří a půl procenta. Nový šéf slibuje toto číslo více než zdvojnásobit. Například v poslední říjnový den Barrandov v televizní špičce sledovalo 103 tisíc diváků, což sice na největší hráče nestačí, nicméně je to výrazně více, než měl v tu dobu například veřejnoprávní kanál ČT2 nebo konkurenční komerční stanice Nova Cinema. Některé pořady ale tato čísla výrazně převyšují, přes půl milionu diváků sleduje například Barrandovský videostop.

Na obrazovku se zřejmě od konce listopadu vrátí také téměř legendární novácký pořad Volejte řediteli, tentokrát pod názvem Volejte Železnému, píše server Mediář. Formát, v němž ředitel odpovídal na telefonické a písemné dotazy diváků, se ve své době stal svým způsobem fenoménem. Zdatný řečník Železný v něm často obhajoval například to, proč je na Nově tolik krve a násilí nebo proč má být maskotem televize zajíc Zaza, doplňuje iHned.cz.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pulitzerovu cenu získaly deníky za zpravodajství o pandemii i o smrti…

11.06.2021 21:19 Hlavní americkou Pulitzerovu cenu za novinářskou práci dnes dostaly deník The New York Times za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama