Televizní silvestr: Komerční stanice dostaly výprask, TV Prima rok 2013 nevyšel

Praha - Silvestrovská Všechnopárty (ČT1) získala po 20. hodině poslední večer roku 2013 největší počet diváků – pořad sledovalo 1,4 mil. diváků nad 15 let při podílu 33 %, uvedl server mediaguru.cz.

Ilustrační foto
doporučujeme

I další pořady vysílané ČT1 (Zázraky přírody a Kouzelný Silvestr) se dostaly mezi nejsledovanější pořady posledního večera loňského roku. Česká televize tak v souhrnu dosáhla na nejvyšší podíl v hlavním vysílacím čase ve skupině diváků nad 15 let.

Vůbec nejsledovanějším pořadem posledního dne loňského roku byly Silvestrovské Televizní noviny na TV Nova.

Hlavním komerčním televizím se příliš nevedlo. TV Nova získala více diváků s reprízovaným Silvestrem 2012, vysílaným až po půlnoci, než se svým hlavním pořadem Silvestr 2013.

Podprůměrných výsledků dosáhla Prima. Nejúspěšnějším pořadem dne byla Partička. Primu tak porazila i TV Barrandov, jejíž Barrandovský Silvestr, vysílaný od cca 23:20 až do 00:10, sledovalo nadprůměrných 700 tis. diváků při podílu 17 %. Lépe než pořady Primy si vedl i Barrandovský Silvestr vysílaný od 21. hodiny do 23. hodiny (share 13 %). V celodenním podílu tak hlavní kanál Primy dosáhl stejného výsledku jako TV Barrandov, dodal Media Guru.

Primě se rok 2013 nevyvedl

Souhrnný podíl skupiny Nova dosáhl loni nejvyššího podílu – u diváků starších 15 let si skupina Nova polepšila o 1,3 procentního bodu a získala 31,17% podíl. Druhá skupina České televize zaznamenala podíl ve výši 29,8 %. Z největších televizních skupin byla Nova jediná, které se loni podařilo podíl na sledovanosti zvýšit (+1,3). Oproti roku 2012 se z menších televizí dařilo také zastupitelství Atmedia (+1,3) a mírně i ostatním televizím (+0,2).

Viditelnějšího náskoku dosahuje skupina Nova v mladší cílové skupině diváků 15-54, na kterou Nova primárně programuje a zároveň prodává reklamu. Zde její náskok před druhou skupinou České televize představuje 12 procentních bodů.

Loňský rok se ve sledovanosti nejméně povedl skupině Prima. Především hlavní kanál svůj podíl ve srovnání s rokem 2012 snížil. Pokles částečně kompenzoval kanál Prima Zoom.

Také skupině Nova pomáhaly nové stanice (Fanda, Smíchov a Telka). Z kanálů České televize se kvůli menšímu počtu významných událostí snížil meziročně především podíl sportovního kanálu ČT sport. V souhrnném podílu tak kanály ČT v celodenním vysílání zaostaly za rokem 2012 o 0,3-0,5 procentního bodu. O téměř jeden procentní bod se loni snížil podíl také TV Barrandov.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Iniciativa podporovaná serverem EuroZprávy.cz se umístila mezi nejlepšími…

02.08.2020 16:23 Iniciativa NELEŽ bojující proti české internetové dezinformační scéně, kterou podporuje server…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama