Frekvence 1 dostala pokutu 300.000 korun za vulgarity v Dámském klubu

Praha - Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) uložila provozovateli rozhlasové stanice Frekvence 1 pokutu 300.000 korun za údajné vulgarity ve vysílání. Rada o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Podobně jako v dřívějších případech si kritiku vysloužil pořad Dámský klub, který stanice vysílá každý den dopoledne. Posudky skupiny Lagardere Active ČR, do které Frekvence 1 patří, se ale podle mluvčí firmy Radky Pilzové se závěry rady rozcházejí.

371

Provozovatel podle rady porušil ustanovení zákona ve vysílání tohoto pořadu loni 26. června. "...ohrožující potenciál a škodlivost působení tohoto pořadu pro děti a dospívající mládež jsou spatřovány v celkově vulgárním a hrubě pokleslém vedení pořadu, používání vulgárních a obhroublých výrazů, primitivním vtipkování a asociování intimní a citlivé problematiky s pudově prvosignální problematikou sexuality a partnerských vztahů," uvádí rada. Provozovatel má pokutu uhradit do 30 dní od nabytí právní moci.

"Posudky, které máme k dispozici my a naše hodnocení situace nejsou v souladu se závěry rady," sdělila ČTK mluvčí Lagardere Active ČR Pilzová. Blíže se však zatím nechtěla vyjádřit, protože skupina ještě nedostala rozhodnutí rady písemně. "Další postup zvážíme až po seznámení se s argumenty, posudky a hodnocením, které má k dispozici rada a které očekáváme v písemném zdůvodnění," doplnila mluvčí.

Pořad Dámský klub rozhlasová stanice prezentuje jako povídání o životě, láskách a životním stylu. Živé vysílání od pondělí do neděle v čase 10:00 až 12:00 moderují Aneta Christovová, Martina Sokolová a Vlaďka Pirichová, které se údajně nebojí žádných otázek a nic pro ně není tabu.

Frekvence 1 byla v loňském druhém pololetí třetí nejposlouchanější stanicí. Denně si ji podle údajů Radio Projektu naladilo v průměru 896.000 lidí.

Mrazivé počasí zatím nepřijde, uklidňují meteorologové. Vyhráno ale není

21.09.2021 06:30 Ačkoliv budou teploty v noci padat v následujících dnech až ke dvěma stupňům, mrazy nás zatím ještě…

Rusko je odpovědné za zavraždění Alexandra Litviněnka, rozhodl evropský…

21.09.2021 11:38 Rusko je odpovědné za smrt zběhlého ruského agenta Alexandra Litviněnka v jeho londýnském exilu v…

Soudní dvůr EU vyměřil Polsku pokutu půl milionu eur za každý den provozu…

20.09.2021 22:03 Soudní dvůr Evropské unie dnes vyměřil Polsku pokutu ve výši půl milionu eur (12,7 milionu korun)…

Maláčová chce minimální mzdu 18 tisíc, Babiš by rozhodnutí nechal na…

20.09.2021 22:04 Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) by bylo nejlepší, aby o navýšení minimální mzdy rozhodla až…

Švédská matrika zamítla žádost páru, který chtěl pojmenovat dítě Vladimir…

21.09.2021 07:48 Švédská matrika odmítla žádost páru, který chtěl svého syna pojmenovat po ruském prezidentovi. …

Související:

Právě se děje

reklama