Česká televize se kvůli propojení Novy s O2 obává o sportovní přenosy

Česká televize se obává toho, že kvůli chystanému přechodu TV Nova pod PPF, která už ovládá O2 TV, může mít horší přístup k vysílacím právům na některé sportovní přenosy.

Česká televize
doporučujeme

Minulý týden Evropské komisi odeslala námitky, ve kterých apeluje na to, aby komise spojení schválila jen za podmínky, že bude pro veřejnoprávní ČT zajištěn rovný a transparentní přístup specificky k důležitým sportovním právům, která se na českém trhu obchodují. Generální ředitel Petr Dvořák o tom dnes informoval Radu ČT.

"Chceme tím zabránit situaci před dvěma lety, kdy při prodeji práv na vysílání nejvyšší české fotbalové soutěže nebyla Česká televize vůbec oslovena a následně byla nucena vyjednávat a následně uzavřít sublicenční smlouvu se společností O2. V případě realizace spojení bez těchto podmínek lze pokračující agresivní chováni O2 očekávat," podotkl Dvořák.

Televize od komise obdržela dotazník, který má popsat, jaká tržní a konkurenční rizika může majetkové propojení skupiny TV Nova a společnosti O2 přinést.

Skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera minulý týden oznámila, že odeslala Evropské komisi příslušné doklady k finálnímu schválení transakce nákupu mediální skupiny CME. Akcionáři CME schválili nabídku na převzetí letos v únoru. Hodnota transakce činí asi 2,1 miliardy dolarů (zhruba 48 miliard Kč). Součástí CME jsou televizní stanice v pěti zemích střední a východní Evropy včetně české skupiny Nova.

PPF vlastní zhruba 80 procent v operátorovi O2, který provozuje internetovou televizi O2 TV. Skupina PPF investuje do mnoha odvětví od finančních služeb přes telekomunikace, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Novinářská cena 2020. Nominujte nejlepší novinářské počiny roku

18.01.2021 08:36 Od 4. ledna může široká veřejnost, redakce i samotní novináři nominovat nejlepší žurnalistické…

Echo Media budou z většiny vlastnit čtenáři a redaktoři

18.12.2020 10:12 Nezávislé vydavatelství Echo Media a.s., prostřednictvím Nadace Svobody slova a myšlení, věnuje 51 …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama