Na trh přichází HBO Max, přinese dlouho očekávané Přátele

Na rostoucí trh se streamovacími službami přichází nový hráč - společnost HBO Max. Od středy nabídne mediální obsah firmy WarnerMedia, stejně jako vlastní nové pořady, ale i starší oblíbené seriály, například South Park nebo Přátelé. K posledně jmenovanému při této příležitosti vznikl i speciální nový díl. Jeho služby ale budou dražší než konkurenční Disney+ nebo Netflix.

HBO
doporučujeme

HBO Max přichází na trh v době, kdy je značná poptávka po nových filmech a seriálech, protože kvůli koronavirové krizi více lidí zůstává doma. Zároveň se ale vinou opatření proti pandemii snižují příjmy potenciálních zákazníků nové služby.

img-responsive

HBO Max | foto: Profimedia

Společnost nabídne přes deset tisíc hodin videoobsahu z dílny studia Warner Bros a televize HBO. Budou mezi nimi i pořady pro děti, jako je zábavně vzdělávací Sesame Street (Sezame, otevři se), který odvysílala i Česká televize, anebo nový zábavný dětský pořad The Not Too Late Show with Elmo, vytvořený pro HBO Max na jeho základě. Chybět nebude ani vlastní baletní soutěž Legendary nebo nový karanténní kuchařský pořad s americkou herečkou a zpěvačkou Selenou Gomezovou.

Společnost Walt Disney si za streamovací službu Disney+ měsíčně účtuje 6,99 dolaru (zhruba 170 Kč) a podle posledních zveřejněných údajů má kolem 50 milionů předplatitelů. Konkurenční Netflix, který měl v prvním čtvrtletí téměř 183 milionů platících zákazníků, za svou streamovací službu měsíčně požaduje 12,99 dolaru (asi 320 Kč). U HBO Max pak zájemce zaplatí 15 dolarů (asi 370 Kč) za měsíc.

HBO Max bude od středy k dispozici i zákazníkům televizního kanálu YouTube, který patří společnosti Google. Jsou jich více než dva miliony a měsíčně za službu platí 49,99 dolaru (1230 Kč).

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jan Rosák oslaví 50 let za rozhlasovým mikrofonem

02.03.2021 18:13 Jan Rosák oslaví v pátek 5. března 50 let za mikrofonem Dvojky. Stanice Český rozhlas Dvojka proto…

Zpravodajství nesleduje 37 procent lidí, přibývá jich, ukázal průzkum

16.02.2021 14:00 Zpravodajství nesleduje 37 procent Čechů a Češek a přibývá jich. Před čtyřmi lety nesledovalo vůbec…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama