V dubnu se uskuteční třetí ročník konference Novinářské fórum

V Kasárnách Karlín se bude ve čtvrtek 30. dubna konat již třetí ročník konference Novinářské fórum. Akci, jejímž hlavním cílem je sdílení informací, zkušeností a přístupů, pořádají Nadační fond nezávislé žurnalistiky a Nadace OSF.

Ilustrační foto
doporučujeme

Nadační fond nezávislé žurnalistiky na svém webu upozornil, že zastřešujícím tématem letošního ročníku bude důvěryhodnost médií a dodržování základních standardů novinářské práce.

Akce je určená redaktorům, editorům, lidem a studentům pohybujícím se v médiích, ale i širší odborné veřejnosti. Účastníci se mohou těšit na čtyři panelové debaty s novináři a odborníky na média.

Konference se koná od 9 do 17 hodin a od 19 hodin na ni naváže vyhlášení Novinářské ceny Nadace OSF, které se bude konat v divadelním prostoru Jatka 78. 

“Novinářské ceny jsou udíleny vždy kolem 3. května, na který připadá Světový den svobody tisku. Po celém světě se při této příležitosti připomíná, jak důležitou roli svobodná a nezávislá média hrají, připomínají se novináři, kteří za svou práci zaplatili životem či jsou vězněni," uvedl ředitel Nadace OSF Robert Basch.

"Vidím to i jako vhodný čas ukazovat kvalitní žurnalistiku a diskutovat o ní. Na Novinářské fórum vždy dorazí několik set novinářů, studentů žurnalistiky a zájemců o mediální dění. V průběhu dne mohou sdílet své zkušenosti a večer se setkat při oceňování nejlepších žurnalistických počinů vzniklých v loňském roce," dodal.

Ředitel NFNZ Josef Šlerka považuje oceňování novinářské práce za důležité. "V době, kdy lidé přestávají věřit médiím, je nesmírně důležité vyzdvihovat a oceňovat kvalitní práci novinářů a ukazovat, že naštěstí stále existuje množství médií, která odvádějí vynikající práci," uvedl na webu.

"Novinářská cena tedy nejen odměňuje nejlepší žurnalistiku, ale i pomáhá veřejnosti zorientovat se na mediálním trhu. Média potřebují čtenáře, diváky a posluchače, bez nich by nepřežila," doplnil.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Novinářská cena 2020. Nominujte nejlepší novinářské počiny roku

18.01.2021 08:36 Od 4. ledna může široká veřejnost, redakce i samotní novináři nominovat nejlepší žurnalistické…

Echo Media budou z většiny vlastnit čtenáři a redaktoři

18.12.2020 10:12 Nezávislé vydavatelství Echo Media a.s., prostřednictvím Nadace Svobody slova a myšlení, věnuje 51 …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama