Moscow City Ballet nadchl Prahu s Labutím jezerem

Praha - V neděli 30. listopadu proběhlo v pražském Kongresovém centru představení ruského tradičního baletního souboru Moscow City Balletu. Ten do České republiky přijíždí každý rok v době adventu, před vánoci. Letos si světově nejvytíženější baletní soubor přivezl absolutní klasiku - Čajkovského Labutí jezero.

Moscow City Ballet nadchl Prahu s Labutím jezerem
doporučujeme

Zcela vyprodané hlediště Kongresového sálu sledovalo více než dvouhodinový romantický příběh o princezně Odettě, princi Siegfiedovi a zlém čaroději Rudovousovi. Skvělý výkon členů souboru dával za pravdu prohlášení umělecké šéfky Moscow City Balletu Ludmily Naroubaschenkové, která anoncovala, že členové jejího souboru mají za úkol maximálně prožívat charakter jejich rolí a příběhu o kterém vypráví. Labutí jezero je považováno za absolutní baletní klasiku a je nejhranějším titulem vůbec. Tanečnice a tanečníci souboru si na nedělním představení dokonce vysloužili potlesk nadšeného publika ve stoje.

Dle informací od pořadatele představení se vystoupení Moscow City Balletu stává tradicí. Dá se tak očekávat, že soubor opět přijede i v následujícím roce. Ve svém repertoáru nabízí další baletní klasiky jako Romeo a Julie, Louskáček nebo Popelka.

Moscow City Ballet odehraje další představení ve čtvrtek 4. 12. v ostravské Multifunkční aule Gong, které je však beznadějně vyprodané.

Fanoušci baletu, kteří přesto chtějí balet vidět, mají jedinou možnost a to hned v úterý 2. 12. v Bratislavě, kde ještě jsou v prodeji poslední volná místa.

Předprodej probíhá v síti Ticketportal.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama