Video Martina Kohouta "Moonwalk" patří mezi 25 nejkreaktivnějších videí světa

New York - Guggenheimovo muzeum ve spolupráci s videoportálem YouTube a společnostmi HP a Intel na slavnostním bienále v New Yorku představilo v noci na pátek umělce, kteří vytvořili 25 nejkreativnějších videí na světě. Do finálové pětadvacítky vybrala porota i video Moonwalk od českého umělce Martina Kohouta.

Video Martina Kohouta "Moonwalk" zabodovalo
doporučujeme

Do projektu YouTube Play bylo celkem zasláno přes 23 tisíc videí z 91 zemí světa. Ze všech příspěvků vybrala odborná porota nejdříve 125 děl, která byla umístěna na YouTube kanálu projektu (youtube.com/play) a vystavena v Guggenheimových muzeích v New Yorku, Berlíně, Bilbau a Benátkách. Porota měla z užšího seznamu vybrat 20 nejlepších videí. Kvalita děl byla však tak vysoká, že porota do finále nominovala 25 videí od 39 umělců pocházejících ze 14 zemí světa, včetně České republiky.

"Z Martinova úspěchu v soutěži YouTube Play jsme nadšeni," říká Luděk Motyčka, marketingový ředitel českého Google. "Dokládá to nejen kvalitu Martinovy tvorby, ale také schopnost moderních komunikačních kanálů objevit opravdové kreativní drahokamy. Je také vidět, jak obrovský význam a globální dosah má platforma YouTube".

Všech 25 videí bylo ve večerních hodinách promítnuto na průčelí i známou rotundu muzea, které stojí na newyorkské 5. Avenue a bylo navrženo slavným architektem F. Lloydem Wrightem. Od 22. do 24. října budou videa v muzeu vystavena spolu s profily svých tvůrců. Videa bude možné také shlédnout na kanálu YouTube Play.

Projekt YouTube Play vytvořila nadace Solomona R. Guggenheima a YouTube s podporou společnosti HP v červnu letošního roku. Primární snahou tohoto jedinečného projektu je najít a ocenit díla, která posunují hranice pojetí videa. Jedná se o vůbec nejrozsáhlejší hledání kreativních videoklipů na světě, které má pomoci objevit inovativní, originální a překvapivá videa bez ohledu na žánr, techniku, kontext nebo rozpočet.

Témata: kultura | Youtube
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama