Gregoriánský chorál doprovázený moderními bicími nástroji zazní na Sletu bubeníků

Praha - V podhůří Jizerských hor odstartoval v pořadí 15. Slet bubeníků, který se představí také v pražském Lucerna Music Baru. Letošní podtitul „Ktož sú boží bubeníci“ představí kombinaci gregoriánského či husitského chorálu, doprovázenou bicích souprav a dalších perkusí. Novou tváří letošního Sletu je zpěvák a bubeník Tata Bojs Milan Cajs.

Přidejte svůj názor

Slet bubeníků
doporučujeme

Trochu atypický soubor vystoupí v čele s Pavlem Fajtem a dále s Pavlem Koudelkou, Milošem Vacíkem, Tomášem Reindlem a novou posilou leaderem Tata Bojs Milanem Caisem. Spojení mezi dávnou hudební řečí a současným světem plným dynamiky a rytmu doprovodí mužské hlasy sboru Affetto a také izraelská zpěvačka Kamila Kama. Ve vozové hradbě, která bude bojovníky s bubny a paličkami na pódiu obklopovat, najdeme kolem dvou tun bubnů a činelů.

„Slet je stylově rozkročen od pouští Blízkého východu až po Vltavu. V rámci dvouhodinového koncertu zazní inspirace gregoriánským chorálem, husitskými písněmi, můžeme se těšit na hřmotné bubenické polyrytmické groovy, hrané na bicí soupravy, tympány, elektroniku a basové bubny," říká autor a producent projektu Romek Hanzlík.

„Již dlouho mi v hlavě zní kombinace silných, hřmotných, polyrytmicky komponovaných a žánrově neurčitých bicích partů hraných převážně na evropské bicí nástroje, spolu se zpěvovými party z dob, kdy vznikalo evropské hudební povědomí, s gregoriánskými chorály s jejich duchovním rozměrem v kombinaci s bojovně působícími husitskými písněmi. Válečné hordy husitů a táboritů, a jejich touha a nadšení po změně tvořily dějiny. Bojové písně husitů před každou bitvou otřásaly sebevědomím nepřátel a pomáhaly jím vítězit. Tyto písně zazní ve velmi netradičních, bubnových aranžích na letošním Sletu," vysvětluje umělecký vedoucí Sletu bubeníků Pavel Fajt.

Slet bubeníků se představí v neděli 23. října v pražském Lucerna Music Baru.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve StarDance končí první pár. S tancem se loučí moderátorka Nora…

19.10.2019 22:16 Druhým večerem pokračovala v sobotu letošní řada StarDance a televizní diváci se dozvěděli, kdo se…

StarDance 2019 je tady. Večer věnovaný Karlu Gottovi měl smutný začátek

12.10.2019 22:34 Úderem osmé hodiny večerní dnes odstartovala desátá řada populární taneční soutěže StarDance 2019.…

Kdo vyhraje letošní StarDance? Bookmakeři mají dva favority

10.10.2019 16:34 Největšími favority desáté řady taneční soutěže StarDance jsou podle bookmakerů bývalá biatlonistka…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama