Vášeň pod širým nebem. Festival flamenka opět roztančí Brno

Brno/Praha – Čtrnáctý ročník festivalu iberoamerické kultury Ibérica na přelomu června a července roztančí Brno. Kromě fiesty s hudbou, tance, tvůrčích dílen, filmové přehlídky nebo výstavy fotografií je největším lákadlem letošního ročníku vystoupení hvězd flamenka – charismatické tanečnice Alby Herediy a okouzlující zpěvačky Alby Moliny.

Přidejte svůj názor

Alba Molina
doporučujeme

Festival iberoamerické kultury Ibérica opět roztančí a provoní Brno. Největším lákadlem letošního čtrnáctého ročníku je tradiční galavečer na nádvoří Špilberku, kde vystoupí charismatická tanečnice Alba Heredia a okouzlující zpěvačka Alba Molina.

img-responsive

Alba Molina | foto: TWENTYFOURSEVEN Promotions

Mladá tanečnice Heredia na festivalu představí svůj nejnovější projekt En Estado Puro, která vzdává hold ryzímu granadskému flamenku. „Alba se zde obrací k tradici předků ve vášnivém tanečním projevu. Hudební doprovod je působivý svou čistotou. Jen obnažený hlas dvou flamenkových cantaorů a kytara doprovázené virtuózními palmas či luskáním prstů,“ přibližuje dramaturg festivalu Petr Vít.

Druhá hvězda festivalu, zpěvačka Alba Molina, ve své tvorbě mísí různé vlivy popu, bolera, brazilských a karibských rytmů, jazz až po flamenko. V Brně představí desku Alba Molina Canta a Lole y Manuel, která je poctou jejím rodičům, flamencovým ikonám Lole a Manuelovi. Sama zpěvačka album označuje za dosud nejflamenkovější a nejosobnější desku. Molina s kytaristou Rycardem Morenem vystoupí kromě Brna také na pražském koncertě festivalu Ibérica – 30. června v Jazzdocku.

img-responsive

Alba Heredia | foto: TWENTYFOURSEVEN Promotions

Vedle koncertů festival nabízí opět bohatý doprovodný program. Nebudou chybět oblíbené tvůrčí dílny v SVČ Lužánky, tradiční lekce flamenka, salsy či tanga, lekce hry na cajón, flamencovou kytaru nebo kurz flamencového zpěvu.

„Loni jsme kurzy poprvé pořádali v SVČ Lužánky a toto místo se nám velmi osvědčilo. Po intenzívních a emocemi naplněných tvůrčích dílnách si kurzisté mohou dopřát relaxaci v nejhezčím brněnském parku, kde tak vzniká jedinečná atmosféra velmi podobná tradičním španělským fiestám. Letos ji navíc obohatí stylovým občerstvením španělský kuchař Enrique El Romero,“ říká koordinátorka tvůrčích dílen Maria Cristina Roa.

img-responsive

Alba Molina | foto: TWENTYFOURSEVEN Promotions

Lekce povedou oblíbení lektoři z přechozích ročníků – Viginia Delgado, Mateo Gallíto, Morenito de Triana, Alvaro Vargas a další. Jeden z kurzů pro pokročilé povede sama Alba Heredia. Jako obvykle jsou kurzy určeny i pro začátečníky a děti. Jednotlivé tvůrčí dílny se obvykle rozprostírají do více dnů. Letošní novinkou je Den worskhopů, který se koná během jednoho dne a zahrnuje dvouhodinové workshopy tance, zpěvu a kytary.

Návštěvníci mohou vyrazit také na gastronomickou přehlídku na Moravském náměstí za doprovodu hudebně tanečního vystoupení nebo na projekce španělské a iberoamerické kinematografie v letním kině na Dominikánské 2 a výstavu fotografií z Kolumbie v Sále Břetislava Bakaly.

Festival Ibérica se uskuteční ve dnech 28. června až 4. července 2017Brně. Podrobný program a vstupenky na galakoncert od 250 Kč najdete na webu www.iberica.cz, vstupenky lze zakoupit také v síti Ticketportal a v tradičních předprodejích.

PROGRAM IBÉRICA 2017:

Brno 28. 6.
Vernisáž výstavy Petra Víta „Kolumbie krásná, neznámá“, Sál B. Bakaly, Žerotínovo nám., 19:30
Projekce filmu „Kolumbie, divoká magie“, (vstup zdarma) Sál B. Bakaly, Žerotínovo nám., 20:00

Brno 29. 6.
Zahájení tvůrčích dílen, SVČ Lužánky, 11:00
Fiesta Gastronómica Iberoamericana, nádvoří hradu Špilberk, 17:00
Galakoncert: Alba Heredia/Alba Molina, nádvoří hradu Špilberk, 20:30

Brno 30. 6.
Fiesta Gastronómica Iberoamericana, Moravské náměstí, 11:00–21:00
Ibérica Cinematográfica: Jih, Dominikánská 2, 21:30

Praha 30. 6.
Alba Molina, Jazz Dock, 19:00

Brno 1. 7.
Ibérica Cinematográfica: Čínský bufet, Dominikánská 2, 21:30

Brno 2. 7.
Závěrečná fiesta účastníků tvůrčích dílen, SVČ Lužánky, 16:30
Ibérica Cinematográfica: Krásné mládí, Dominikánská 2, 21:30

Brno 4. 7.
Ibérica Cinematográfica: Felices 140, Dominikánská 2, 21:30

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve StarDance končí první pár. S tancem se loučí moderátorka Nora…

19.10.2019 22:16 Druhým večerem pokračovala v sobotu letošní řada StarDance a televizní diváci se dozvěděli, kdo se…

StarDance 2019 je tady. Večer věnovaný Karlu Gottovi měl smutný začátek

12.10.2019 22:34 Úderem osmé hodiny večerní dnes odstartovala desátá řada populární taneční soutěže StarDance 2019.…

Kdo vyhraje letošní StarDance? Bookmakeři mají dva favority

10.10.2019 16:34 Největšími favority desáté řady taneční soutěže StarDance jsou podle bookmakerů bývalá biatlonistka…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama