Hvězda baletu Sergej Polunin v dubnu navštíví Prahu. České publikum nevyděsila ani cena lístků

Praha – Tanečník ukrajinského původu světového jména přiveze do Prahy svoji novou inscenaci Satori. Diváci kromě celovečerního představení uvidí i legendární choreografii k písni Take Me to Church, která za krátkou dobu stihla na YouTubu nasbírat milionová shlédnutí. Českému publiku zatančí dvakrát, 18. a 19. dubna 2019 ve Foru Karlín.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Sergej Polunin ve videu Take Me to Church
doporučujeme

Prodej lístků na Ticketportalu byl zahájen v pondělí 8. října a ke dnešnímu dni je zhruba již polovina lístků vyprodána, české publikum za lístek zaplatí od čtyř až kolem pěti tisíc Kč.

Polunin je v Česku poprvé s celovečerním představením, loni se tanečník ukázal v Národním divadle, kde se konala projekce filmu the Dancer. Kvůli velkému zájmu lístky na projekci byly vyprodány již během prvních několika minut. 

Sergei Polunin se narodil v ukrajinském městě Cherson a již v 13 let se přestěhoval do Londýna, kde vystudoval baletní konzervatoř. V devatenácti letech se stál nejmladším sólistou v londýnském Královském baletu. Po několika letech kvůli stresu balet opustil, média tehdy psaly o tom, že Polunin často navštěvuje hlučné večírky a trpí alkoholovou závislosti. 

Polunina tak všichni považovali za rebela, v průběhu několika let tanečník pokryl své tělo tetováními nehledě na přísná baletní pravidla. Tanečník kromě toho  několikrát po zahájení představení odmítl vystoupit, čímž vyvolával konfliktní situace uvnitř tanečního týmu.

Třiadvacetiletý Polunin se v roce 2012 rozhodl scénu opustit, dnes se tanečník vrací se svým autorským comeback vystoupením. Scénu navrhl David LaChapelle, který byl režisérem slavného videa na YouTube. Představení režíroval Gabriel Marcel del Vecchio ze skupiny Cirque du Soleil.

 

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama