Love parade míří i do Česka

Praha - Komornější verze legendární německé Love Parade, na kterou se každoročně sjíždějí miliony lidí, se odehraje poprvé i v České republice. Začátek čtyřdenní akce s názvem Prague Pride má zatím své místo v kalendáři napsané na 13. srpna, uvedla v pátek Česká televize (ČT).

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Očekává se až 50 tisíc návštěvníků. Centrem Prahy má projít průvod v karnevalovém stylu, hlavním lákadlem je pouliční taneční party.

Akce vyvrcholí rok po tragické Love Parade v německém Duisburgu, kde zemřelo 21 lidí. "Bezpečnost budeme řešit s policií, musíme si najmout i vlastní bezpečnostní agenturu, která bude hlídat jednotlivé akce," prohlásil v ČT organizátor akce Pavel Kupšovský. Festival by neměl omezit provoz ve městě, prozatím se neplánují žádné uzavírky.

Mluvčí pražského magistrátu Tereza Krásenská doplnila, že průvod je již nahlášený a nic nenasvědčuje jeho případnému zákazu ze strany města.

Prague Pride navazuje na akce podobného typu v zahraničí, které se pravidelně konají už více než 30 let. "Spojili jsme se s organizátory amsterdamské Gay pride, aby nám pomohli s organizací a ukázali nedostatky minulých akcí," dodal Kupšovský. Organizátoři teď dokončují program, definitivní podoba akce by měla být jasná nejpozději v polovině května. Festival vyvrcholí řadou koncertů v centru Prahy, jedním z míst, o nichž se zatím jedná je například Střelecký ostrov.

Loading...
Témata: Praha | festivaly
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

StarDance opustila spisovatelka Třeštíková

09.11.2019 21:53 I dnešní sobotní večer patřil populární taneční soutěži StarDance. Představilo se v něm sedm párů,…

Pohádka ve StarDance skončila pro Xindla X

02.11.2019 22:10 Čtvrtý večer letošní jubilejní desáté řady StarDance byl věnovaný pohádkám, už od počátku ale bylo…

StarDance opustila zpěvačka Tonya Graves

26.10.2019 22:03 I dnes patřil sobotní večer desáté řadě populární taneční soutěže StarDance 2019. Zároveň se…

Ve StarDance končí první pár. S tancem se loučí moderátorka Nora…

19.10.2019 22:16 Druhým večerem pokračovala v sobotu letošní řada StarDance a televizní diváci se dozvěděli, kdo se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama