Festival Colores Flamencos opět láká na světové hvězdy

Olomouc – Již 25. července vystoupí v rámci letošního ročníku festivalu Colores Flamencos fenomenální španělská tanečnice Karime Amaya, v České republice to bude navíc její úplně první představení. Společně s ní se divákům také předvede vycházející hvězda světového flamenca, tanečnice Alba Heredia a charismatický tanečník Iván Vargas. Galavečer flamenca se uskuteční v nově zrekonstruovaném pavilonu A na výstavišti Flora Olomouc.

Karime Amaya, Alba Heredia a Ivan Vargas jsou synonymem současného flamencového tance

Mezinárodní festival flamenca a španělské kultury Colores Flamencos, který se uskuteční ve dnech 24. až 27. července 2014, patří mezi nejvýznamnější festivaly tohoto žánru ve střední a východní Evropě. Jeho počátky sahají do roku 2009, kdy se uskutečnil v Olomouci historicky první ročník. Již od svého vzniku kladl festival důraz na kvalitní a vysoce profesionální dramaturgii. Cílem je představit široké veřejnosti španělskou kulturu v mnoha jejích podobách, zejména potom žánr flamenco, který je zapsán na listině nehmotného dědictví UNESCO.

Za šest let konání festivalu ho navštívilo více než 20 tisíc návštěvníků. Po loňském velmi úspěšném koncertu světové hudební hvězdy, fenomenálního kytaristy Paco de Lucíi, se zájem o festival ještě zvýšil. Také letos se předpokládá zájem návštěvníků nejen z celé České republiky, ale také z okolních zemí, jako je Slovensko a Polsko. Právě za ročník 2013 získal festival významné ocenění města Olomouce za počin roku v oblasti kultury. „Jsem velmi potěšen vzrůstajícím zájmem veřejnosti o tento festival. Za těch šest let jsme ušli velký kus cesty a podařilo se nám zařadit mezi stálice a vlajkové lodi kulturní scény nejen olomouckého regionu, ale celé České republiky. Jsem přesvědčen, že vysokou laťku nastavenou loňským koncertem Paco de Lucíi udržíme také i v letošním roce. Já osobně se na šestý ročník velmi těším," uvedl ředitel festivalu Viktor Šebesta.

Program festivalu je již tradičně rozdělen do čtyř dnů, v rámci kterých mají návštěvníci možnost navštívit galavečer flamenca, flamencovou fiestu, přehlídku španělské kinematografie, jazzový koncert, koncert klasické hudby, flamencové workshopy, dny španělské gastronomie a další doprovodný program. „Letošní ročník bychom chtěli věnovat památce na Paco de Lucíu, se kterým jsem měl tu čest v rámci jeho koncertu v Olomouci strávit dva dny. Byl to veliký umělec, ale také skvělý, přátelský a velmi příjemný člověk. Jeho ztráta mě lidsky zasáhla," vzpomíná Šebesta.

Vstupenky na Galavečer flamenca, který se uskuteční 25. července v pavilonu A na výstavišti Flora Olomouc, je možné zakoupit v síti Ticketportal. Na ostatní představení a to i včetně Galavečera flamenca, budou vstupenky k dostání v Městském informačním centru Olomouc, které sídlí v podloubí olomoucké radnice. Kompletní program a další informace můžete nalézt na www.floyal.cz/festival-flamenca.

Závěť prince Philipa zůstane tajná a zapečetěná ještě nejméně 90 let. Proč?

17.09.2021 08:38 Závěť zesnulého prince Philipa, manžela britské panovnice Alžběty II., bude zapečetěná a tajná…

Počasí: Příští víkend mohou teploty jen sotva překročit deset stupňů

19.09.2021 06:30 V první polovině září jsme si ještě užívali relativně teplého letního počasí, plíživě ale přichází…

V Ostravě začaly dvoudenní Dny NATO, dorazilo přes 30 tisíc lidí

18.09.2021 21:52 Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil Armády ČR dnes na letišti v Mošnově na Novojičínsku…

Lipovská byla odvolána z Rady ČT. Volný zničil pult šéfa Sněmovny, byl…

17.09.2021 19:09 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) dnes odpoledne vykázal z jednacího sálu až do konce…

Pentagon: Při dronovém útoku v Kábulu zemřeli civilisté, ne teroristé

18.09.2021 21:51 Americká armáda dnes přiznala, že její poslední bojová akce v Kábulu byla chyba. USA zaútočily 29.…

Právě se děje

reklama