Desátá řada StarDance bude výjimečná. Na co se mohou diváci těšit?

Desátá řada taneční soutěže StarDance, kterou bude Česká televize vysílat od 12. října, připomene všechny minulé ročníky s bývalými taneční páry a oslaví 30 let od sametové revoluce. Nově bude všemi díly provázet detektivní příběh, tradiční pak budou tematické večery, přičemž hned druhý večer bude věnovaný Karlu Gottovi.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Nebude chybět ani benefiční tančírna pro Centrum Paraple, pro které se loni vybralo přes 15 milionů korun. Na tiskové konferenci to dnes oznámili pořadatelé.

V soutěži se opět představí deset párů. Letos je s profesionálními tanečníky vytvoří herec Matouš Ruml, novinářka Nora Fridrichová, zpěvačka Tonya Graves, youtuber Karel Kovář alias Kovy, biatlonistka Gabriela Koukalová, rybář Jakub Vágner, spisovatelka Radka Třeštíková, zpěvák Xindl X, vlastním jménem Ondřej Ládek, a herci Veronika Khek Kubařová a Miroslav Hanuš.

"Diváky čeká i souboj týmů v rock and rollu, ve kterém se věnujeme svobodě, protože tento tanec byla a je svoboda. Uvidíme i vystoupení profesionálních tanečníků. Minulý rok jsme párům dali 14 dní navíc a uděláme to i tentokrát," řekl odborný poradce, tanečník a účastník minulých ročníků Jan Onder.

StarDance letošním ročníkem naváže i na čtyřletou spolupráci s Centrem Paraple, které pomáhá vozíčkářům s poškozením míchy. "Vždycky je to hrozně baví. Pro tanečníky je to několik dní štěstí, někteří v tanci pokračují dál. Očekávám, že tenhle moment sběru peněz lidem dává takový etický bonus, který bere za srdce," podotkl prezident centra Zdeněk Svěrák.

Obměny letos ale doznala soutěžní porota. Po bok už tradičních porotců Zdeňka Chlopčíka a Tatiany Drexler v ní nově usedne herec Richard Genzer, který se účastnil loňské řady StarDance, a taneční trenér Jan Tománek. "Bojím se, že taneční páry budu také buzerovat, protože mám s tancem zkušenosti. Na StarDance se ale velmi těším, je to moje vysněná práce," uvedl Tománek.

Jednotlivé díly loňské StarDance sledovalo v průměru 1,45 milionu lidí a finálový večer deváté řady si pak v televizi pustilo kolem 1,64 milionu lidí. Předchozí finále v roce 2016 mělo podle ČT sledovanost zhruba 1,6 milionu lidí.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vítězem desáté řady StarDance je Veronika Kek Kubařová

14.12.2019 22:53 Desátá řada oblíbené taneční soutěže StarDance je u konce. Finálový večer přinesl několik hodnocení…

Kdo vyhraje StarDance? Do finále se probojovali dva herci a rybář

14.12.2019 11:12 Odborná porota a diváci dnes večer v přímém televizním přenosu rozhodnou, kdo zvítězí v desáté řadě…

StarDance opouští jeden z favoritů Karel Kovy Kovář

07.12.2019 22:22 Desátá řada populární taneční soutěže StarDance se řítí do finále. Dnes odtančily poslední čtyři…

Ve StarDance se poprvé tančilo dvakrát. Smůlu to přineslo Gabriele…

30.11.2019 22:25 Pět párů mělo poprvé v letošní řadě StarDance možnost zatančit dva tance. Smůlu to přineslo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama