Co nabídne Muzeum umění Olomouc během svátků?

Olomouc – Ve dnech 25. až 28. prosince láká olomoucké Muzeum umění na bezplatné prohlídky aktuálních výstav v obou budovách. Přečtěte si, co zajímavého vás čeká v Arcidiecézním muzeu Olomouc nebo v Muzeu moderního umění.

Arcidiecézní muzeum Olomouc

Do Muzea moderního umění stojí za to přijít jak na aktuální výstavy, tak na stálou expozici Století relativity. Z krátkodobých výstav si jistě největší pozornost zaslouží vůbec první ucelená prezentace českého symbolismu Tajemné dálky. Více než tři stovky exponátů pochází z veřejných i soukromých sbírek nejen z České republiky, ale i Německa a Norska. Hluboké výtvarné zážitky ale skýtá i výstava Na hlubinu. Do 11. ledna pak trvá komorní prezentace kreseb a plastik jedné z nejvýraznějších uměleckých osobností druhé poloviny 20. století Karla Malicha.

Při procházce stálou expozicí Arcidiecézního muzea návštěvníci získají nejen přehled o tom, co vznikalo na Moravě v oblasti duchovně orientované kultury od románského umění, gotiky, přes manýrismus a baroko až po rokoko, ale uvidí také sochy světoznámého sochaře, olomouckého rodáka, autora mimo jiné Ariónovy kašny na olomouckém Horním náměstí Ivana Theimera. Novinkou je pak exkluzivní a rozmanitý výběr z jedinečných sbírek strahovského kláštera na výstavě Speculum Mundi. Více informací lze nalézt na www.olmuart.cz.

Provoz Muzea umění Olomouc o vánočních svátcích:

po 22. 12. - st 24. 12. – zavřeno čt 25. 12. - ne 28. 12. - otevřeno, zdarma po 29. 12. – zavřeno út 30. 12. – otevřeno st 31. 12. - čt 1. 1. 2015 – zavřeno pá 2. 1. – otevřeno.

Související:

Právě se děje