Zábřežské muzeum láká na Květomluvu kreslíře Hynka Šnajdra

Zábřeh – První nová výstava Muzea Zábřeh v tomto roce opět rozzáří muzejní minigalerii, která je určena amatérským umělcům. Již ve středu 20. ledna tu totiž vernisáží zahájí svoji výstavu Květomluva talentovaný kreslíř a nadějný ilustrátor Hynek Šnajdr.

Přidejte svůj názor

Plakát k výstavě Květomluva
doporučujeme

Hynek Šnajdr se narodil roku 1997 ve Šternberku. Žije v Olomouci, kde studuje Církevní gymnázium Německého řádu. Od roku 2006 pravidelně navštěvuje Základní uměleckou školu Miloslava Stibora. Umělecké činnosti se však věnuje již od útlého dětství. V jeho obrazech se často objevují motivy fantaskních bytostí a světů, stejně tak jako charaktery z příběhů, které píše. Jeho největší inspirací jsou nejen sny a představy, ale i příroda, hudba a knihy. V březnu roku 2015 úspěšně debutoval v kavárně Divadelní klub (foyer Moravského divadla Olomouc) svojí výstavou Příběhy zpod kořenů.

O své druhé výstavě autor říká: „ Série obrazů s názvem Květomluva vznikla rychle a byla od začátku až do konce výzvou. Od fantaskních krajin a pohádkových ilustrací bylo třeba přesunout se k více realistickým malbám postav, od drobných formátů k velkým papírům a od vodovek a tužky k akrylovým barvám a pastelu. Snažil jsem se o spojení dvou aspektů, které jsou mi blízké – figurální malby a přírody, květin a rostlin. Zatímco v mých dřívějších obrazech hrála hlavní roli fantazie, nynější tvorba je spíše o pocitech a emocích, které jsem se rozhodl vyjádřit pomocí květin." Vernisáž výstavy se uskuteční ve středu 20. ledna 2016 v 17 hodin v minigalerii Muzea Zábřeh. Úvodního slova se ujme PhDr. Hana Pokorná za doprovodu hudebního souboru CGNR pod vedením Veroniky Rajtr Pavlové. Výstava Květomluva, která je realizována za podpory neformální umělecké skupiny Talentovaní Umělci a Domu dětí a mládeže Německého řádu, bude k vidění do 28. února letošního roku. Více o programu muzea lze nalézt na www.muzeum-sumperk.cz.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čestným občanem Tábora je muž, který inspiroval Spielberga

17.11.2019 20:51 Táborské čestné občanství dnes získal akademický malíř Jan Sovák. Rodák z jihočeského města, jenž…

Moravská galerie otevřela expozici Brno předměstí Vídně s inovativní…

17.11.2019 09:41 Slavnostní otevření stálé expozice Brno předměstí Vídně navštívilo několik stovek lidí. Od…

Slovanská epopej se vrátí do Moravského Krumlova, město upraví zámek

21.10.2019 09:29 Moravský Krumlov chystá úpravy zámku, kde by měla být od léta příštího roku vystavena Slovanská…

Vitruviánský muž před soudem. Řešilo se, zdali může da Vinciho kresba do…

16.10.2019 20:09 Italský soud dnes rozhodl, že slavná kresba Leonarda da Vinciho s názvem Vitruviánský muž může být…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama