Zábřežské muzeum láká na Květomluvu kreslíře Hynka Šnajdra

Zábřeh – První nová výstava Muzea Zábřeh v tomto roce opět rozzáří muzejní minigalerii, která je určena amatérským umělcům. Již ve středu 20. ledna tu totiž vernisáží zahájí svoji výstavu Květomluva talentovaný kreslíř a nadějný ilustrátor Hynek Šnajdr.

Plakát k výstavě Květomluva

Hynek Šnajdr se narodil roku 1997 ve Šternberku. Žije v Olomouci, kde studuje Církevní gymnázium Německého řádu. Od roku 2006 pravidelně navštěvuje Základní uměleckou školu Miloslava Stibora. Umělecké činnosti se však věnuje již od útlého dětství. V jeho obrazech se často objevují motivy fantaskních bytostí a světů, stejně tak jako charaktery z příběhů, které píše. Jeho největší inspirací jsou nejen sny a představy, ale i příroda, hudba a knihy. V březnu roku 2015 úspěšně debutoval v kavárně Divadelní klub (foyer Moravského divadla Olomouc) svojí výstavou Příběhy zpod kořenů.

O své druhé výstavě autor říká: „ Série obrazů s názvem Květomluva vznikla rychle a byla od začátku až do konce výzvou. Od fantaskních krajin a pohádkových ilustrací bylo třeba přesunout se k více realistickým malbám postav, od drobných formátů k velkým papírům a od vodovek a tužky k akrylovým barvám a pastelu. Snažil jsem se o spojení dvou aspektů, které jsou mi blízké – figurální malby a přírody, květin a rostlin. Zatímco v mých dřívějších obrazech hrála hlavní roli fantazie, nynější tvorba je spíše o pocitech a emocích, které jsem se rozhodl vyjádřit pomocí květin." Vernisáž výstavy se uskuteční ve středu 20. ledna 2016 v 17 hodin v minigalerii Muzea Zábřeh. Úvodního slova se ujme PhDr. Hana Pokorná za doprovodu hudebního souboru CGNR pod vedením Veroniky Rajtr Pavlové. Výstava Květomluva, která je realizována za podpory neformální umělecké skupiny Talentovaní Umělci a Domu dětí a mládeže Německého řádu, bude k vidění do 28. února letošního roku. Více o programu muzea lze nalézt na www.muzeum-sumperk.cz.

ON-LINE 89. den války: Ruská armáda chce podniknout útok na Slovjansk

23.05.2022 08:50 Rusko na Ukrajině soustředí své síly u východoukrajinského Severodoněcku, od Izjumu chystá další…

Ukrajinský soud odsoudil ruského vojáka za zastřelení civilisty na doživotí

23.05.2022 12:36 Ukrajinský soud dnes odsoudil na doživotí ruského vojáka za zastřelení neozbrojeného civilisty,…

Na Ukrajině byly zřejmě nasazeny proti ruským okupantům i raketomety z…

22.05.2022 22:07 České raketomety RM-70 byly již nasazeny do bojů proti ruským invazním silám, které napadly…

Kavárna dostala pokutu poté, co na ni zákazník zavolal policii kvůli ceně…

22.05.2022 11:27 Kavárna v italské Florencii dostala pokutu 1000 eur (24.670 korun) poté, co se zákazník rozčílil…

Počasí bude mít tento týden do tropů daleko. Ochlazení s sebou přinese déšť

23.05.2022 06:30 Letní teploty z minulého týdne se v tom nadcházejícím opakovat nebudou. Ochladí se a v některých…

Související:

Právě se děje

reklama