Učebeny Kurta Gebauera: Vernisáž přibližující současné umění mladým lidem

Praha - Učebny Kurta Gebauera jsou třetí výstavou českých výtvarníků ze série Učeben skupiny ARTEDU, která vznikla za spolupráce známých českých umělců a středoškolských studentů.

Kurt Gebauer a jeho studenti

Kurt Gebauer je český výtvarník a vysokoškolský pedagog a svými sochami značně ovlivnil české moderní sochařství. Je známí pro svoji nadsázku a humor, kterými se občas dotýká i velmi závažných témat. V době komunismu se nesetkával u vládnoucí moci s pochopením, protože mnoho jeho soch neslo satirický podtext. Ve své tvorbě klade důraz na souhru s prostorem, ve kterém se jeho sochy vyskytují.

Stejně jako v předchozí výstavě Učebny Michaela Rittsteina bylo cílem Učeben Kurta Gebauera vytvořit jedinečné umělecké dílo. Kurt Gebauer, jako zkušený umělec, vedl svoje studenty k nalezení jejich vlastní cesty, čímž se snaží přiblížit současné umění mladým lidem skrze neopakovatelný osobní zážitek. Spojil tak dva zdánlivě nepropojitelné světy - svět vysokého umění a prostředí střední školy.

Co o své práci říká sám umělec?: „Nerad někomu diktuji, jak přesně má tvořit, jsem raději, když si prostor nalezne sám. Jistěže jsem do práce zasahoval a korigoval ji, ale i pro mně jsou mnohdy nápady mých studentu obohacující."

Slavnostní vernisáž proběhne 10. března v 17 hodin na gymnáziu Elišky Krásnohorské v Praze.

Mezi ploty tentokrát před ploty bohnické léčebny

25.09.2021 17:53 Mezi ploty před ploty a navíc v podzimních barvách. Letošní ročník unikátního festivalu se…

Ignis Brunensis 2021: Ohňostrojný Harry Potter na závěr 24. mezinárodní…

12.09.2021 04:43 Ohňostrojnou tečku čtyřiadvacátého festivalu RegioJet Ignis Brunensis připravili v sobotu 11. září…

Související:

Právě se děje

reklama