Substantia Nigra: Kai Teichert se představuje v Museu Montanelli

Praha - Dneškem započala v Museu Montanelli výstava významného německého umělce Kaie Teicherta, který nás ve svém souboru obrazů s názvem Substantia nigra zavádí do svého podvědomí. Instalace je takřka halucinogenního charakteru, naplněná zvláštní tajuplnou erotikou a otevírá jakousi zahradu lásky, kterou bude možné si prohlédnout až do 22. června.

Museum Montanelli

Kai Teichert je nejen malířem ale i sochařem a obrazy, které tvoří onu zahradu lásky, kterou nazval Červeným hájem, znázorňují univerzální svět. Ten tvoří nebe, peklo, vášeň a utrpení, což i do jisté míry vysvětluje náplň obrazů samotných. Teichert tvoří na základě podvědomí, které je mu inspirací a ony abstraktní představy či paralelní svět, který z něj vychází, zhmotňuje na plátně.

Umělec svá díla přizpůsobuje interiéru výstavních prostor, kde využívá i velkoformátových děl. V jedné instalaci dokonce používá dřevo, které zde může symbolizovat strom života nebo kříž. Bytosti se na obrazech vyskytují v různých pozicích nebo i formách milostných aktů a často jsou propleteni s nebem a zemí, s faunou i flórou. „Tam, v rudé zahradě, se milují a žijí vlastní touhou po samozřejmém, nerušeném naplnění slasti," uvádí k tomu kurátorka výstavy Dadja Altenburg-Kohl. Teichert, do jehož světa možná na první pohled není snadné proniknout, v nás ovšem jejími slovy probouzí naději, kterou máme uloženou hluboko v našem nitru.

Teichertovy obrazy nám tak nabízejí možnost vstoupit do tohoto tajuplného světa ověnčeného erotikou, díky nimž si lze ověřit, zda jsme nápoj lásky již ochutnali, či nikoliv. Nabízejí možnost vstoupit do svobody nekonečného prostoru umělcova podvědomí, který zde nejrůznějšími barvami ztvárňuje za pomocí mnoha (pravděpodobně ojedinělých) výrazových forem. Tato možnost je tedy k dispozici od 23. března do 22. června v Museu Montanelli v Praze.

Ignis Brunensis 2021: Ohňostrojný Harry Potter na závěr 24. mezinárodní…

12.09.2021 04:43 Ohňostrojnou tečku čtyřiadvacátého festivalu RegioJet Ignis Brunensis připravili v sobotu 11. září…

Související:

Právě se děje

reklama