Výstava Design z odpadu představuje jednu z mnoha možností recyklace

Praha – Recyklace je v současné době poměrně moderní záležitostí. Není se čemu divit. Odpady nás obklopují takřka na každém rohu a jejich stále častější využívání pro vytvoření něčeho nového je rozhodně úcty hodné. O toto se pokusili i studenti z různých evropských univerzit. Jak se jim to podařilo, se můžete přesvědčit ode dneška do pátku 20. ledna v Klubu Topičova salonu.

Sea Chair od Studio Swine coby příklad recyklovaného předmětu určeného pro další užití

Již samotný název výstavy, Design z odpadu, více než zřetelně vypovídá o jejím obsahu. V tomto případě se jedná o odpad z hotelových provozů, jehož re-design výstava představí. Na jeho přetvoření do produktů, které se dají dále použít, pracovalo několik studentů, mladých designérů ze čtyř evropských států.

Materiál určený k likvidaci, který již neplnil svou původní funkci, tak dali dohromady a navrhli různá řešení pro jeho využití. Důležitá zde tedy byla a je hledaná a jistě nalezená cesta k produktu kladoucího zcela evidentní důraz na ochranu životního či přírodního prostředí, tedy ekologii. Jeho estetická atraktivita, která v případě designu hraje svou roli, je tedy až na druhém místě.

Výstava, která potrvá pouhé čtyři dny, je součástí mezinárodního projektu REED (REjuvenate European Design). Ten se zaměřuje na oblast cirkulární ekonomiky a designu a jeho cílem je mimo jiné inspirovat mladé designéry k tvorbě výrobků šetrných k životnímu prostředí. Projekt je realizován s podporou programu Creative Europe a zúčastnily se ho Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, organizace AIJU ze Španělska, Akademie umění Vilnius a vedoucí partner Actiondog CIC, Londýn.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje