Přehlídka současného výtvarného umění Art Prague na týden obsadí Kafkův dům

Praha – Malba, grafika, socha, umělecké sklo nebo instalace. To je výběr jen pár oborů, které představí letošní již XVI. ročník přehlídky současného výtvarného umění Art Prague. Kafkův dům ji bude hostit ode dneška 28. února do neděle 5. března. Třicet pražských galerií nabídne díla až 250 autorů. Součástí přehlídky je každodenní program.

Přidejte svůj názor

Startuje přehlídka současného umění Art Prague.

Současné výtvarné umění se představí ve svých nejrůznějších podobách jako jsou malba, kresba, grafika, socha, umělecké sklo, instalace, videoprojekce a další. Tyto jednotlivé výtvarné techniky budou zastoupeny v dílech nejmladší generace umělců ale i zavedených jmen české výtvarné scény jako jsou například Zdeněk Sýkora, Michael Rittstein, Květa Pacovská, Jaroslav Róna, Petr Nikl a mnoho dalších.

Vystavující subjekty, celkem třicet galerií, jsou již popáté soustředěny v Kafkově domě na Starém městě v Praze. Seznam všech účastníků naleznete na webových stránkách přehlídky, ale jmenujme alespoň Novou galerii, Galerii Peron či Galerii ArtinBox. Novými účastníky jsou multimediální prostor Vnitroblock, Galerie Jan Čejka a německá galerie Kunstraub99 z Kolína nad Rýnem.

Umění z Čech i ze zahraničí

Přehlídka je totiž založena na konceptu propojování české scény se zahraničními umělci. Velkoplošnou instalaci letos připravili umělci sdružení pod výstavním subjektem Obejvák, který sídlí v pražské Pragovce. Subjekt tvoří umělci z Velké Británie, Francie nebo USA.

Včetně galerijní expozice je pro návštěvníky připraven každodenní program v podobě výtvarných prezentací, přednášek, diskuzí týkajících se výtvarného umění nebo workshopů. Ve čtvrtek 2. března bude veletrh přístupný veřejnosti až do 21 hodin. Odborná porota navíc udělí cenu Art Prague Young Award umělci do 35 let, kterou loni získala sochařka Josefína Jonášová.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Legionáři inspirovali i umělce. Výstava v Národním divadle uzavře oslavy…

13.01.2019 20:21 Oslavy loňského stého výročí založení Československa uzavírá Národní divadlo výstavou výtvarných…

Vánoce na hvězdárně? Brněnská Hvězdárna a planetárium chystá speciální…

18.12.2018 20:29 Aktualizováno Brno - V rámci vánočního programu brněnská hvězdárna pro návštěvníky chystá každodenní akce již od…

Open Art: Talentovaní lidé s postižením tvoří plakáty pro Národní divadlo…

16.12.2018 17:53 Projekt OPEN ART. Komu to co říká..? Různé názvy a formy otevřených uměleckých aktivit se…

Symbol habsburské navlády? Praha opět řešila kontroverzní Mariánský sloup

13.12.2018 20:01 Zastupitelé hlavního města se opět po roce zabývali Mariánským sloupem, který před sto lety svrhl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama