Galerie a divadla na Praze 7 budou mít otevřeno zdarma

Praha – DOX, Veletržní palác nebo Studio Alta. Více než pětatřicet míst na území Prahy 7 se na jeden večer, 6. dubna, zdarma otevře veřejnosti. Nejenom galerie a divadla, ale i umělecké ateliéry nebo kavárny a mnoho zajímavých lidí. Akce s názvem Art District 7 bude probíhat ve večerních hodinách.

Přidejte svůj názor

Ve Veletržním paláci proběhne komentovaná prohlídka výstavy Magdalény Jetelové.

Art District 7 nabídne v rámci jednoho večera a jedné pražské čtvrti otevřené dveře více než pětatřiceti míst. Návštěvníci mohou zdarma navštívit výstavy či komentované prohlídky v rámci galerií, nahlédnout do zákulisí divadel, zhlédnout film či hudební představení. Zejména se ale mohou setkat se zajímavými lidmi, kteří na Praze 7 působí.

Konkrétně bude možné se zúčastnit komentované prohlídky výstavy v galerii Artwall či ve Veletržním paláci, navštívit vernisáž výstavy Big Bang Data v DOXu nebo některou z dalších výstav. Uskuteční se také prohlídka Akademie výtvarných umění, promítací kabiny BIO OKO, cyklodílny Rekola nebo muzea kávy. Nahlédnout lze i do některého z uměleckých ateliérů jako například Akari či Ateliéry Heřmanova. Z divadel bude otevřené Studio Alta s možností nahlédnutí do zákulisí. Připravena bude také řada projekcí či hudebních představení. Aktivně se lze zapojit do některého z několika workshopů.

Do akce se dále zapojí Art Archiv, Bistro 8, Café Lajka, Chemistry Gallery, Kreslírna, Papírna, Recycle with Love, RockOpera Praha, Společnost Jindřicha Chalupeckého či Trafo Gallery a další.

Akce proběhne ve čtvrtek 6. dubna od šesti do desíti hodin večer. Podrobnější informace o programu naleznete na webových stránkách Centra pro současné umění DOX.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Legionáři inspirovali i umělce. Výstava v Národním divadle uzavře oslavy…

13.01.2019 20:21 Oslavy loňského stého výročí založení Československa uzavírá Národní divadlo výstavou výtvarných…

Vánoce na hvězdárně? Brněnská Hvězdárna a planetárium chystá speciální…

18.12.2018 20:29 Aktualizováno Brno - V rámci vánočního programu brněnská hvězdárna pro návštěvníky chystá každodenní akce již od…

Open Art: Talentovaní lidé s postižením tvoří plakáty pro Národní divadlo…

16.12.2018 17:53 Projekt OPEN ART. Komu to co říká..? Různé názvy a formy otevřených uměleckých aktivit se…

Symbol habsburské navlády? Praha opět řešila kontroverzní Mariánský sloup

13.12.2018 20:01 Zastupitelé hlavního města se opět po roce zabývali Mariánským sloupem, který před sto lety svrhl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama