Navštivte běžně nepřístupná místa v rámci festivalu Open House

Praha – Zpřístupnění Nákladového nádraží Žižkov, Invalidovny nebo Paláce Lucerna, to je festival Open House Praha. O víkendu 13. a 14. května proběhne třetí ročník tohoto festivalu, jehož patronkou je architektka Eva Jiřičná. Veřejnosti se otevře více než 40 budov a prostorů, které jsou běžně nepřístupné.

Přidejte svůj názor

Na hlavním nádraží v Praze bude možné navštívit luxusní nádražní salonek, v němž na vlak čekal například František Josef I.

Během víkendu 13. a 14. května budete moci zdarma navštívit sídla firem, úřadů i moderních technických staveb. Paleta prostor, které budou výjimečně zpřístupněny veřejnosti, je opravdu pestrá. Vybírat budete moci mezi areálem Podkovářská, evangelickým hřbitovem ve Strašnicích, Fakultou strojní ČVUT v Praze, Kramářovou vilou, některým z pražských vlakových nádraží či některou ze základních škol a mnoha dalších. Nově se veřejnosti otevře sídlo společnosti Seznam.cz, sídlo Českého rozhlasu Regina a Region, Winternitzova vila nebo Dům módy na Václavském náměstí.

Součástí pražského festivalu bude i doprovodný program. Pro děti budou na vybraných místech připraveny pracovní listy, které děti povedou k pozorování okolí, kreativitě a kritickému přemýšlení. Na jednotlivých zpřístupněných místech bude možné navštívit bleší trh, přednášky, komentované prohlídky, promítání, hudební vystoupení nebo zúčastnit se projížďky na dráhovém kole.

Smyslem festivalu Open House je umožnit veřejnosti nahlédnout do prostor, kolem kterých denně procházejí. Architektura je nedílnou součástí našich životů, s níž se setkáváme každý den. Architektka Eva Jiřičná, patronka a tvář tohoto festivalu, stála v minulosti u zrodu obdobného festivalu v Londýně.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Legionáři inspirovali i umělce. Výstava v Národním divadle uzavře oslavy…

13.01.2019 20:21 Oslavy loňského stého výročí založení Československa uzavírá Národní divadlo výstavou výtvarných…

Vánoce na hvězdárně? Brněnská Hvězdárna a planetárium chystá speciální…

18.12.2018 20:29 Aktualizováno Brno - V rámci vánočního programu brněnská hvězdárna pro návštěvníky chystá každodenní akce již od…

Open Art: Talentovaní lidé s postižením tvoří plakáty pro Národní divadlo…

16.12.2018 17:53 Projekt OPEN ART. Komu to co říká..? Různé názvy a formy otevřených uměleckých aktivit se…

Symbol habsburské navlády? Praha opět řešila kontroverzní Mariánský sloup

13.12.2018 20:01 Zastupitelé hlavního města se opět po roce zabývali Mariánským sloupem, který před sto lety svrhl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama