Loňské turné Archive bude pokračovat i letos. Jednou ze zastávek bude Praha

Praha – Londýnská kapela Archive se v listopadu vydala na evropské turné k nové desce The False Foundation. Turné bude pokračovat i letos a jednou ze zastávek bude i Praha, kam se vrátí již poněkolikáté.

Přidejte svůj názor

Skupina Archive

Londýnská skupina Archive vydala loni v říjnu svou desátou studiovou desku The False Foundation, kterou následně představila na evropském turné v listopadu. To nyní pokračuje několika koncerty, mezi nimiž bude i jeden v Praze. Archive se již poněkolikáté vrátí do Lucerna Music Baru. Oznámení turné přišlo včera společně se zveřejněním nového videa k písni Splinters, na které se můžete podívat zde:

Historie kapely Archive se začala psát v roce 1996, kdy vydala temný a dramatický debut Londinium. Ten se stal uznávanou trip-hopovou klasikou a od těch dob skupina začala vyprodávat arény a stala se hlavními lákadly festivalů po celé Evropě.

Nové album následuje po poslední desce z roku 2015 s názvem Restriction, které se dostalo nadšených reakcí ze stran kritiky i posluchačů. Fanoušci jej ocenili na koncertech rozsáhlého evropského turné, které po vydání desky následovalo. Tohle turné bylo vůbec největší a nejúspěšnější za dvacetiletou kariéru kapely a zahrnovalo i dva večery v pařížském Zenithu s kapacitou šesti tisíc diváků a vystoupení na velkých evropských festivalech na hlavním pódiu.

Nové album The False Foundation si Archive produkovali sami a vydali jej na vlastním labelu Dangervisit label via. „Myslím, že vědomí, že se jedná o naše desáté album, nám dalo pocit, že to bude jakýsi předěl. Historie našeho hudebního kolektivu byla šílenou poutí, tou zvláštní cestou, která nás dovedla až sem. Tohle všechno naše nové album obsahuje a je to deska, na kterou jsem v historii nahrávek Archive asi nejvíc pyšný”, říká o nové desce zakládající člen skupiny Darius Keeler v tiskové zprávě.

„Na našem posledním turné jsme si nastavili laťku hodně vysoko, některé koncerty patřily k nejlepším, které jsme kdy odehráli, takže teď máme před sebou výzvu dosáhnout ještě vyšší úrovně. Myslím, že co se týče koncertního výkonu a produkce, jsme nejspíš teď na naprostém vrcholu, takže se na naše budoucí koncerty s tímto albem moc a moc těšíme,” dodává Keeler.

Koncert Archive se koná 12. listopadu 2017 ve 20 hodin v pražském Lucerna Music Baru. Vstupenky za 690 Kč + poplatky budou v předprodeji od 12 hodin v pátek 12. května na webu a pokladně Lucerna Music Baru (na pokladně bez poplatku), dále na www.goout.cz a v sítích Ticketpro a Ticketportal. Vstupenky můžete zakoupit i na místě v den koncertu za 790 Kč.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Legionáři inspirovali i umělce. Výstava v Národním divadle uzavře oslavy…

13.01.2019 20:21 Oslavy loňského stého výročí založení Československa uzavírá Národní divadlo výstavou výtvarných…

Vánoce na hvězdárně? Brněnská Hvězdárna a planetárium chystá speciální…

18.12.2018 20:29 Aktualizováno Brno - V rámci vánočního programu brněnská hvězdárna pro návštěvníky chystá každodenní akce již od…

Open Art: Talentovaní lidé s postižením tvoří plakáty pro Národní divadlo…

16.12.2018 17:53 Projekt OPEN ART. Komu to co říká..? Různé názvy a formy otevřených uměleckých aktivit se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama