Chantal Poullain dražila fotografie z kalendáře Proměny 2018. Výtěžek půjde na pomoc nemocnicím

Praha - Nadace herečky Chantal Poullain každoročně vydává charitativní kalendář Proměny. Výtěžek z dražby fotografií a prodeje výstisků kalendáře půjde na konto dětských oddělení ve zdravotnických zařízeních. Křest navštívilo mnoho známých osobností, některé z nich se také v kalendáři i samy proměnily.

Přidejte svůj názor

Zdeněk Pišula jako Miley Cyrus v Kalendáři Proměny 2018
doporučujeme

Chantal Poullain každoročně vydává charitativní kalendář Proměny, jehož výtěžek putuje na pomoc dětským oddělením ve zdravotnických zařízeních. Již devět let se na jeho stránkách čeští umělci mění v jiné osobnosti. Letošní ročník kalendáře je věnován hvězdám hudebního nebe.

img-responsive

Chantal Poullain na křtu Kalendáře Proměny | foto: Orca

Nikdy v jedné z aktuálních proměn nechybí prezidentka nadace a patronka celého projektu Chantal Poullain. Letos se proměnila v Davida Bowieho, kterému se v hudební branži přezdívalo chameleon. „Mé hluboké díky patří všem stálým sponzorům, stejně jako všem osobnostem a každému, kdo projekty Nadace Archa Chantal nějak podporuje. Je to úžasné, že už je to devátý ročník, je to už velká tradice. Lidé kalendář dokonce sbírají a ptají se mě na něj už třeba dva měsíce dopředu. Ty fotky mluví beze slov a každý ví, že pomáhají dětem,“ řekla herečka na křtu kalendáře.

Za devět let trvání projektu prošlo neskutečnými proměnami nespočet českých umělců. Letos se k nim přidali Eva Holubová jako Elton John, Jana Plodková jako Björk, Jaroslav Plesl jako Cher, Klára Vytisková jako Madonna, Lenka Termerová jako Liza Minnelli, Marika Procházková jako Adele, Milan Peroutka jako Tina Turner, Ondřej Ruml jako Diana Ross, Petr Vančura jako Freddie Mercury, Václav Neužil jako Elvis Presley a Zdeněk Piškula jako Miley Cyrus.

img-responsive

Zdeněk Piškula na křtu Kalendáře Proměny | foto: Orca

„Poprvé jsem se musel vžít do role ženy a svou ženskost jsem měl možnost ukázat pouze na snímku, což byl největší oříšek. Když točíte, můžete si pomoci slovy a gestikulací, ale když fotíte, nikdo váš hlas neslyší, ani nevidí pohyb vašeho boku. Takže jsem se snažil všechnu energii soustředit do výrazu a vnitřního pocitu,“ svěřil se mladý herec Zdeněk Piškula.

Svůj názor sdělila názor Klára Vytisková: „Mimo to, že to byla po všech stránkách příjemná spolupráce a focení jsem si fakt užila, je to kalendář s tradicí a pomáhá dobrým věcem! Jako Madona jsem se začala cítit asi ve chvíli, když mi maskérka namalovala čáru mezi předními zuby.“

img-responsive

Klára Vytisková jako Madonna v Kalendáři Proměny 2018 | foto: Orca

Křest se konal v krásném prostředí Asian Temple v Bílkové ulici a kromě příjemné zábavy se během večera také dražily obrazy. Společně s Chantal vedl dražbu mladý zpěvák a moderátor Milan Peroutka. Za obraz Elvise v podání Václava Neužila si přišla nadace a s ní dětská nemocniční oddělení na částku 80.000 Kč. Úžasná Tina Turner v podání Milana Peroutky byla vydražená za 40.000 Kč. Obraz tváře Proměn Chantal Poullain vynesl nadaci 100.000 Kč. Jana Plodková jako Björk vynesla 70.000 Kč, Zdeněk Piškula jako Miley Cyrus byl vydražen za úžasných 90.000 Kč a nakonec kalendář s podpisy všech umělců za neuvěřitelných 50.000 Kč. Celková vydražená částka tak činila krásných 430.000 Kč, z čehož měli všichni přítomní obrovskou radost.

Křtu se zúčastnilo mnoho dalších známých osobností, např. miss Monka Leová, moderátor Alexander Hemala, DJ Lucca, hudebník Karel Kahovce, režisér a herec Antonín Procházka, herec Pavel Batěk nebo manželé Vejvodovi.

img-responsive

Jana Plodková na křtu Kalendáře Proměny | foto: Orca

Kalendář bude, stejně jako v uplynulých letech, pomáhat s realizací projektů Nadace Archa Chantal. Hlavními projekty jsou rekonstrukce dětských nemocničních oddělení. Každoročně na konto nadace putují všechny prostředky získané nejen prodejem kalendářů, ale i z výtěžku dražby jednotlivých fotografií.

„Kalendář Nadace Archa Chantal PROMĚNY 2018 je možné zakoupit ve vybraných knihkupectvích nebo na internetových stránkách www.kalendarpromeny.cz ve dvou velikostech za cenu 350,- a 1000,- Kč. Veškeré podpory si velice vážíme a moc za ni jménem dětí děkujeme,“ shrnula ředitelka Nadace Archa Chantal Tereza Valentová.

Nic z toho by se ovšem nepodařilo bez skvělé práce celého tvůrčího týmu, který samozřejmě na slavnostním křtu nesměl chybět. V jeho čele stojí autor a fotograf v jedné osobě Petr Kurečka, který zavzpomínal, jaké bylo focení s Evou Holubovou: „Eva je velká profesionálka a herečka par excellence, jak jsem viděl. Poctivě si z videí a fotek Eltona Johna nastudovala, jak pracoval s mimikou a poté tak pracovala i ona. Při samotném focení jsme museli být v ateliéru sami, aby se mohla soustředit. Hrála nám k tomu hudba Eltona Johna a ona tam sázela jednu grimasu za druhou, byla fakt výborná."

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vitruviánský muž před soudem. Řešilo se, zdali může da Vinciho kresba do…

16.10.2019 20:09 Italský soud dnes rozhodl, že slavná kresba Leonarda da Vinciho s názvem Vitruviánský muž může být…

Kam umístit Slovanskou epopej? Praha rozhodla šalamounsky

07.10.2019 14:52 Aktualizováno Slovanská epopej Alfonse Muchy zřejmě nejméně na pět let poputuje na zámek v Moravském Krumlově,…

Zaorálek sesadil Morávka z čela Národní galerie, dočasnou ředitelku bude…

26.09.2019 17:11 Aktualizováno Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) zrušil pověření Ivana Morávka k vedení Národní galerie…

Některé budovy v Praze přes noc pokryly graffiti, novou fasádu dostala i…

23.09.2019 10:23 Aktualizováno Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama