V Brně se koná další ročník muzejní noci

Brno - Galerie a muzea v Brně se dnes v podvečer zájemcům otevřela na noc. Do čtrnáctého ročníku Brněnské muzejní noci se zapojilo kolem 30 institucí. Lidé se mohli dostat na jinak nepřístupná místa a v netradiční dobu.

Přidejte svůj názor

Brněnská muzejní noc

Tradičně velký zájem je každoročně o expozice Technického muzea, kde se už krátce po zahájení tísnily stovky lidí. Rušno bylo i na Špilberku. Po jeho zákoutích provedla návštěvníky speciální hra Zašifrovaná osmička, týkající se osmičkových výročí. Kromě let 1618/48 došlo i na roky 1848, 1918, 1938, 1948 a 1968. Kdo hru zvládl, dostal se do slosování o ceny.

Tradičními účastníky muzejní noci jsou vedle Moravské galerie také Muzeum města Brna, Moravské zemské muzeum nebo Dům umění. Nově se do akce zapojila brněnská pobočka židovského muzea, Dům Jiřího Gruši v Medlánkách či nová galerie Artikle, která nabízí současné umění i design. Zajímavostí byl nový projekt BRRR NO, který přímo v ulicích oživil staré brněnské pověsti.

Akce se konaly nejen v Brně ale i v blízkém okolí. Lidé dnes mohli ochutnat pivo, které bude vařit pivovar v Předklášteří. Místním investorům se tam sice ještě nepodařilo obnovit výrobu, uvařili ale zatím tmavou třináctku v pivovaru v Jihlavě. "Receptura zůstane a pivo budeme vařit v areálu kláštera v Předklášteří do konce tohoto roku podle stejné receptury," řekl dnes ČTK Jan Maláska ze společnosti Klášterní pivovar Porta Coeli.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Mnichově vystavují šperky Marie Antoinetty. Půjdou do dražby, cena…

18.09.2018 08:37 Mnichov - Milovníci historie i zlatnického umění si mohou v Mnichově dnes prohlédnout šperky, které…

Šok v Bristolu. Noví majitelé domu omylem přemalovali slavné graffiti

14.09.2018 11:53 Bristol - Noví majitelé jednoho obchodu v anglickém městě Bristol nechali přemalovat roletu na…

Král rokenrolu má mít sochu v německém městě, inspirací je slavná fotka…

17.08.2018 07:31 Bad Nauheim - Král rokenrolu Elvis Presley zřejmě bude mít sochu v německém městě Bad Nauheim. Stát…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama