Festival ohňostrojů Ignis Brunensis 2018 ovládli Francouzi. Kromě hlavní ceny mají na svém kontě dvě další

Brno - Odborná porota rozhodla 14. června o vítězi jednadvacátého ročníku festivalu Ignis Brunensis. Tentokrát vybírala show ohňostrůjců z Polska, Rumunska a Francie. Česka republika se letos účastnila nesoutěžně. Vítěz se vrátí do Brna v roce 2022, kde změří svoje síly v pětadvacátém ročníku.

Přidejte svůj názor

Vítězná show francouzkých Pok 2.0 Lux

Vítězem a držitelem 21. ročníku Starobrno Ignis Brunensis jsou francouzští ohňostůjci Pok 2.0 Lux Factory. Vítězové stanuli na Brněnském přehradě ve středu 14. června se show Noc pod hvězdami, kterou sledovalo i přes nepřízeň počasí 100 000 diváků.

Ignis Brunensis 2018 - POK 2.0 Lux Factory Francie „Noc pod hvězdami“ (4K) (17:35) | zdroj: YouTube


Podle nově zavedených pravidel se Francouzi vratí do Brna v roce 2022, kde si zasoutěží v pětadvacátém ročníku. Pok 2.0 Lux vyhráli kromě hlavní ceny i ocenění České televize za nejlepší scénografické řešení show a cenu Českého rozhlasu za nejlepší hudbu. Cenu primátora města Brna za nejlepší ohňostrojný design na závaznou dvouminutovku koncertní předehry Karneval od Antonína Dvořáka v roce 100. výročí Československa získal polský tým Surex. Dvacetičlenná odborná porota vybírala letos mezi soutěžními show Polska, Rumunska a Francie.

img-responsive

Francie Pok 2.0 Lux | foto: Fotograf: Robert Vystrčil

Ředitel brněnské hvězdárny Jiří Dušek reflektuje letošní ročník takto: „Já ohňostroje nepovažuji pouze za audiovizuální umění, ale hlavně jako připomínku lidského úsilí zkrotit oheň. Bylo úžasné tyto výtvory sledovat.“

Posledním oceněním, o kterém se bude teprve rozhodovat, je divácká cena. V anketě o cenu diváků bude veřejnost hodnotit všech pět ohňostrojných představení na Brněnské přehradě a nad hradem Špilberk. Hlasování probíhá po skončení sobotního epilogu od 16. června ve 23.00 do čtvrtka 21. června ve 24.00, a to na internetu www.ignisbrunensis.cz a prostřednictvím anketních lístků. Výsledky hlasování budou zveřejněny v pátek 22. června.

img-responsive

Francie Pok 2.0 Lux | foto: Fotograf: Robert Vystrčil

Velký otazník visí nad tím, kdo se zúčastní příštího dvaadvacátého ročníku. Šéf týmu Flash Barrandov SFX a producent Ignis Brunensis, Jaroslav Štolba, napověděl, že přijede účastník z kontinentu, který v Brně ještě nebyl. Tím bude někdo z Jižní Ameriky. Dvaadvacatý ročník Ignis Brunensis se uskuteční v tradičním termínu od 24. května do 16. června 2019.

I když je vítěz znám, Ignis Brunensis nekončí. Epilog se bude konat nad Špilberkem v sobotu 16. června s názvem „Ach synku, synku…“, věnovaný 100. výročí vzniku Československa. O produkci a design se postará Ignis Brunensis Team pod vedením společnosti Flash Barrandov SFX.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zloději v Itálii si mysleli, že kradou vzácný obraz. Šlo o bezcennou kopii

15.03.2019 07:22 Z kostela na severu Itálie ukradli neznámí pachatelé mistrovské dílo vlámského malíře Pietera…

Jediná socha Leonarda da Vinciho objevena? Profesor vyvolal pozdvižení…

09.03.2019 19:18 Aktualizováno Socha madony se smějícím se dítětem, která patří do sbírek londýnského Muzea královny Viktorie a…

Babiš chce v Praze středoevropskou pobočku Centre Pompidou

01.03.2019 15:41 Aktualizováno Získat pro Prahu licenci jedné z nejvýznamnějších evropských galerijních institucí, pařížského…

OBRAZEM: Český legendární cestovatel Miroslav Zikmund oslavil sto let…

15.02.2019 13:50 Ve čtvrtek 14. února oslavil dnes již legendární český cestovatel Miroslav Zikmund sto let. K…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama