Brno ožije designem. Po osmi letech se veřejnosti otevře slavný hotel Avion

Brno - Po osmi letech od uzavření se legendární hotel v centru města otevře veřejnosti. Od 4. do 7. října přivítá návštěvníky největší brněnské přehlídky designu Brno Design Days.

Přidejte svůj názor

Brno Design Days
doporučujeme

Nejužší hotel v Evropě s jedinečnou vertikální strukturou poskytne unikátní kulisy festivalu designu, na kterém se letos opět představí zajímavá jména z České republiky i ze zahraničí.

Letošní ročník Brno Design Days představí návštěvníkům program, který bude obsahovat přednášky, workshopy, site specific instalace, projekty designu výloh v centru města, módní přehlídky či design shopy. O zábavu se navíc postará kino, výstavy prací studentů designu a designová kavárna, kterou bude mít na starosti lifestylový magazín Soffa a Industra Coffee.

img-responsive

Brno Design Days | foto: Brno Design Days

Svou účast již potvrdila věhlasná studia a mladé talenty jako například fashion designérka Margherita Carrara z módního domu Christian Dior, Bertrand Schippan ze světoznámé architektonické kanceláře MVRDV, talentované duo Jakub Pollág a Václav Mlynář z produktového studia deFORM či zkušený písmař a typograf David Březina z Rosetta Type Foundry.


Každý ročník festivalu Brno Design Days má svoje téma. Po IMMERSE (zabrat se), UNSEEN (neviděný) se letos o slovo hlásí DISCLOSE, neboli odhalování tajemství. Designéři odhalí zákoutí kreativního procesu, nevyslovené příběhy a nápady, které nespatřily světlo světa. 

img-responsive

Brno Design Days | foto: Brno Design Days


Brno Design Days má za cíl šířit a prohlubovat povědomí o designu a představovat jeho přínos pro běžný život i podnikání. Současně již třetím rokem představuje Brno jako inspirativní a kreativní místo nejen v rámci České republiky, ale celé Evropy. Festival vznikl pod vedením architektonického studia KOGAA, kulturního prostoru Social Reactor a pod dozorem zakladatelky a hlavní kurátorky festivalu Alexandry Georgescu a jejího týmu odborníků a designových nadšenců.

KOGAA je mezinárodní kreativní kancelář působící na poli architektury, urbanismu a interiérového designu se sídlem v Brně. Společnost navrhuje, řídí a provádí projekty od konceptu až po realizaci. 

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama