Muzeum pro nudisty? Návštěvníci si nemohli lechtivý počin vynachválit

Kolumbijské muzeum místního umělce, který se vedle nástěnných maleb proslavil zejména akty, o víkendu otevřelo své prostory speciálně nudistům. Ti tak mohli plátna a nástěnné malby Pedra Nela Gómeze obdivovat, aniž by je přitom tížilo oblečení, napsala agentura AFP.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Muzeum v někdejším domě umělce na severozápadním okraji Medellínu, druhého největšího kolumbijského města, navštívilo zhruba šest desítek nahých návštěvníků. Výstava představila 120 obrazů tohoto kolumbijského malíře a sochaře, který zemřel roku 1984.

"Cíl této aktivity byl umělecký a souvisel i rozvojem lidské bytosti ve svobodě žít nahý," řekl AFP mluvčí společenství nudistů Otro Cuento (Jiný příběh) Rafael Sandoval, který nezvyklý zážitek inicioval.

"Některá díla Pedra Nela Gómeze jsem znala, ale nevěděla jsem, že je mezi nimi tolik aktů. Být nahá mezi všemi těmi akty bylo něco neuvěřitelného," uvedla 30letá Ana Castañedová, která "úžasný" svět nudismu objevila před rokem a půl.

Sobotní prohlídka byla podle Sandovala výjimečná, protože kdyby se "podobný zážitek" zorganizoval v Paříži nebo ve Vídni, ve výstavních síních by se mísili oblečení a nazí návštěvníci.

zdroj: YouTube

"Možná, že to zopakujeme, ale záleží to také na muzeu," uvedl dále mluvčí společenství, které čítá zhruba osm stovek nudistů.

Malíř a sochař Pedro Nel Gómez, jehož díla byla vystavena i v Římě nebo v Bogotě, vyvolával svými díly oslavujícími lidské tělo ve velmi konzervativní kolumbijské společnosti často pohoršení, napsala agentura AFP.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Legionáři inspirovali i umělce. Výstava v Národním divadle uzavře oslavy…

13.01.2019 20:21 Oslavy loňského stého výročí založení Československa uzavírá Národní divadlo výstavou výtvarných…

Vánoce na hvězdárně? Brněnská Hvězdárna a planetárium chystá speciální…

18.12.2018 20:29 Aktualizováno Brno - V rámci vánočního programu brněnská hvězdárna pro návštěvníky chystá každodenní akce již od…

Open Art: Talentovaní lidé s postižením tvoří plakáty pro Národní divadlo…

16.12.2018 17:53 Projekt OPEN ART. Komu to co říká..? Různé názvy a formy otevřených uměleckých aktivit se…

Symbol habsburské navlády? Praha opět řešila kontroverzní Mariánský sloup

13.12.2018 20:01 Zastupitelé hlavního města se opět po roce zabývali Mariánským sloupem, který před sto lety svrhl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama