Muzeum pro nudisty? Návštěvníci si nemohli lechtivý počin vynachválit

Kolumbijské muzeum místního umělce, který se vedle nástěnných maleb proslavil zejména akty, o víkendu otevřelo své prostory speciálně nudistům. Ti tak mohli plátna a nástěnné malby Pedra Nela Gómeze obdivovat, aniž by je přitom tížilo oblečení, napsala agentura AFP.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Muzeum v někdejším domě umělce na severozápadním okraji Medellínu, druhého největšího kolumbijského města, navštívilo zhruba šest desítek nahých návštěvníků. Výstava představila 120 obrazů tohoto kolumbijského malíře a sochaře, který zemřel roku 1984.

"Cíl této aktivity byl umělecký a souvisel i rozvojem lidské bytosti ve svobodě žít nahý," řekl AFP mluvčí společenství nudistů Otro Cuento (Jiný příběh) Rafael Sandoval, který nezvyklý zážitek inicioval.

"Některá díla Pedra Nela Gómeze jsem znala, ale nevěděla jsem, že je mezi nimi tolik aktů. Být nahá mezi všemi těmi akty bylo něco neuvěřitelného," uvedla 30letá Ana Castañedová, která "úžasný" svět nudismu objevila před rokem a půl.

Sobotní prohlídka byla podle Sandovala výjimečná, protože kdyby se "podobný zážitek" zorganizoval v Paříži nebo ve Vídni, ve výstavních síních by se mísili oblečení a nazí návštěvníci.

zdroj: YouTube

"Možná, že to zopakujeme, ale záleží to také na muzeu," uvedl dále mluvčí společenství, které čítá zhruba osm stovek nudistů.

Malíř a sochař Pedro Nel Gómez, jehož díla byla vystavena i v Římě nebo v Bogotě, vyvolával svými díly oslavujícími lidské tělo ve velmi konzervativní kolumbijské společnosti často pohoršení, napsala agentura AFP.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do Brna poprvé přijedou ohňostrůjci z Filipín i Norska. Světová soutěž…

23.03.2019 19:10 Brno - Dvaadvacátý ročník středoevropsky ojedinělé mezinárodní soutěže ohňostrojů STAROBRNO IGNIS…

Zloději v Itálii si mysleli, že kradou vzácný obraz. Šlo o bezcennou kopii

15.03.2019 07:22 Z kostela na severu Itálie ukradli neznámí pachatelé mistrovské dílo vlámského malíře Pietera…

Jediná socha Leonarda da Vinciho objevena? Profesor vyvolal pozdvižení…

09.03.2019 19:18 Aktualizováno Socha madony se smějícím se dítětem, která patří do sbírek londýnského Muzea královny Viktorie a…

Babiš chce v Praze středoevropskou pobočku Centre Pompidou

01.03.2019 15:41 Aktualizováno Získat pro Prahu licenci jedné z nejvýznamnějších evropských galerijních institucí, pařížského…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama