Muzeum pro nudisty? Návštěvníci si nemohli lechtivý počin vynachválit

Kolumbijské muzeum místního umělce, který se vedle nástěnných maleb proslavil zejména akty, o víkendu otevřelo své prostory speciálně nudistům. Ti tak mohli plátna a nástěnné malby Pedra Nela Gómeze obdivovat, aniž by je přitom tížilo oblečení, napsala agentura AFP.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Muzeum v někdejším domě umělce na severozápadním okraji Medellínu, druhého největšího kolumbijského města, navštívilo zhruba šest desítek nahých návštěvníků. Výstava představila 120 obrazů tohoto kolumbijského malíře a sochaře, který zemřel roku 1984.

"Cíl této aktivity byl umělecký a souvisel i rozvojem lidské bytosti ve svobodě žít nahý," řekl AFP mluvčí společenství nudistů Otro Cuento (Jiný příběh) Rafael Sandoval, který nezvyklý zážitek inicioval.

"Některá díla Pedra Nela Gómeze jsem znala, ale nevěděla jsem, že je mezi nimi tolik aktů. Být nahá mezi všemi těmi akty bylo něco neuvěřitelného," uvedla 30letá Ana Castañedová, která "úžasný" svět nudismu objevila před rokem a půl.

Sobotní prohlídka byla podle Sandovala výjimečná, protože kdyby se "podobný zážitek" zorganizoval v Paříži nebo ve Vídni, ve výstavních síních by se mísili oblečení a nazí návštěvníci.

zdroj: YouTube

"Možná, že to zopakujeme, ale záleží to také na muzeu," uvedl dále mluvčí společenství, které čítá zhruba osm stovek nudistů.

Malíř a sochař Pedro Nel Gómez, jehož díla byla vystavena i v Římě nebo v Bogotě, vyvolával svými díly oslavujícími lidské tělo ve velmi konzervativní kolumbijské společnosti často pohoršení, napsala agentura AFP.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřela komiksová legenda Stan Lee. Zakladatel Marvelu vytvořil Spider…

12.11.2018 22:07 Aktualizováno Legendární komiksový autor Stan Lee ve věku 95 let zemřel. Spoluzakladatel značky Marvel byl otcem…

RECENZE: Jak prodat sochu z plastelíny za milion dolarů? To ve své nové…

01.11.2018 12:50 RECENZE – Nedávno světem umění zatřásla situace, kdy se dílo záhadného umělce Banskyho skartovalo…

Ve Florencii vystavují Kodex Leicester, fascinující dílo Leonarda da Vinci

30.10.2018 08:05 Ve florentské Galerii Uffizi v pondělí otevřeli výstavu, která představí jeden z kodexů Leonarda da…

Petr Brandl: Geniální umělec, ale také nezodpovědný dlužník a sukničkář

21.10.2018 07:05 Dne 24. října roku 1668, tedy před 350 lety, se narodil Petr Brandl. Byl to bezpochyby geniální…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama