Ostuda: Výstava o Marylin Monroe na Hradě nebude, kdosi ji rozkradl

Praha - Organizovaná skupina zlodějů poškodila unikátní výstavu o Marylin Monroe v Praze. Na cestě z Itálie ukradla část exponátů a vybavení. Mělo jít přitom o nejucelenější kolekci filmových kostýmů i osobních věcí známé hollywoodské herečky, píše rozhlas.cz.

Ilustrační foto

Putovní expozice o Marylin Monroe byla vystavena ve Florencii a další zastávku měla v Praze a pak v Tokiu. Češi ani Japonci už ale výstavu v původní podobě určitě neuvidí. Zmizel jeden z kamionů, který převážel originální fotografie, kostýmy a vitríny.

Nákladní auto do Česka dorazilo, ale místo na Pražský hrad, zamířilo na překladiště kamionů a pak do Mělníka. Převoz  zajišťovala firma DHL, na Hrad měl kamión přijet během úterý. Měl však zpoždění a organizátoři výstavy po něm začali pátrat a zjistili, že firma si najala druhého přepravce, který si najal ještě třetího. Policie ze záznamu kamer zjistila, že krádež byla dopředu připravená a daleko většího rozsahu, zloději se zaměřili na asi dvacítku kamionů s luxusním zbožím, kosmetikou a elektronikou, které pojedou z Itálie. Už padlo trestní oznámení.

V úterý se převážely zejména vitríny a další potřeby pro expozici, k nim ale byly přibalené i originály fotografií. "Ty, pokud se ztratí, jsou nenahraditelné. Celkově škoda může jít do miliónů korun," uvedl kurátor Jan Třeštík.

Architekti a kurátoři výstavy podle Třeštíka pracují na náhradním řešení, píšou Novinky.cz. Originály fotografií nahradit nelze, dojednat zápůjčku dalších kostýmů je podle Třeštíka otázka nejméně dvou týdnů. Zda se výstava uskuteční, bude záležet na dohodě všech pořadatelů. "Je podané trestní oznámení, k němuž se přidala i Správa Pražského hradu, trestní oznámení podala i DHL," uvedl Třeštík.

Zemřel oblíbený herec Josef Abrhám, bylo mu 82 let

17.05.2022 10:40 Ve věku 82 let zemřel legendární herec Josef Abrhám, držitel Českého lva či Ceny Thálie za…

ON-LINE 83. den války: Ruské okupační jednotky pokračují v útocích na…

17.05.2022 12:55 Ruský agresor pokračuje v útocích v operační zóně na východě Ukrajiny, zejména v oblasti Doněcku. V…

Počasí: Česko zřejmě čekají první letošní tropy i bouřky

17.05.2022 06:30 Suché počasí v tomto týdnu skončí. Po pondělním slunečném a horkém dni se pozdě odpoledne začala…

U Kyjeva našli v hromadném hrobě tělo českého občana

17.05.2022 08:55 Tělo českého občana bylo nalezeno u Kyjeva v hromadném hrobě. Jde o českého řidiče kamionu, který…

Turecko neschválí rozšíření NATO o Švédsko a Finsko

16.05.2022 21:57 Turecko neschválí rozšíření Severoatlantické aliance o Švédsko a Finsko. Dnes to podle agentury…

Související:

Právě se děje

reklama