Vědeckotechnický park zve na výstavu fotografií

Olomouc - Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci svojí třetí výstavou dokazuje, že ani umění mu není cizí. V úterý 5. listopadu bude vernisáží zahájena výstava fotografií Jitky Brabcové a Jiřího M. Doležela nazvané Reflexe cest a Mystéria krajin.

Ilustrační foto

Na výstavě se představí olomoučtí fotografové Jitka Brabcová a Jiří M. Doležel, který se ve své fotografické tvorbě angažuje již od mládí a má za sebou také řadu výstav. V posledních letech věnuje Doležel pozornost zejména jesenické krajině. Pro Jitku Brabcovou je fotografování zálibou, stejně jako cestování. Na snímcích autorka nejraději zachycuje každodenní život na ulicích.

Výstava bude uvedena vernisáží 5. listopadu 2013 v 17:00 hodin, přičemž úvodního slova se ujme rektor univerzity Miroslav Mašláň. Součástí doprovodného programu bude také vystoupení sólistky baletního souboru Moravského divadla Renáty Mrózkové a klávesisty Filipa Tailora Krejčího. Výstavu mohou zájemci obdivovat do 29. listopadu 2013.

Fotografické výstavy již nejsou ve Vědeckotechnickém parku Univerzity Palackého ničím neobvyklým. Předchozí vystavovatelé byli s touto součástí univerzity přímo spojeni. Jako první své fotografie prezentoval zdejší zaměstnanec Martin Šimo, na druhé výstavě představil své snímky z cest po Etiopii Luděk Fröhlich ze spolupracující firmy OlChemIm. „Snažíme se každoročně uspořádat zhruba dvě společenské události a přilákat k nám studenty a zaměstnance univerzity. Mohou se tak současně seznámit s našimi aktivitami na podporu podnikání," uvedl ředitel Vědeckotechnického parku UP Jiří Herinek.

Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci poskytuje například pronájem kanceláří a výrobních prostor, poradenské služby nebo využití přístrojů a know-how Univerzity Palackého za výhodných podmínek. Tím pomáhá začínajícím podnikatelům rozjet firmy s ojedinělými nápady a zaměřením. Od roku 2000 reprezentuje tedy Vědeckotechnický park jisté spojení mezi vědeckým a podnikatelským světem.

Související:

Právě se děje