Národní muzeum získalo prestižní ocenění

Praha-Projekt Národního muzea Archeologie na dosah. Edukace a prezentace archeologického kulturního dědictví získal prestižní ocenění v soutěžní přehlídce popularizace vědy SCIAP.

Přidejte svůj názor

371

Obsadil 3. místo v kategorii „Ostatní" a zařadil se tak k nejlepším projektům v České republice, které přibližují vědu široké veřejnosti. Tříletý projekt Národního muzea, zaměřený na edukaci, prezentaci a popularizaci archeologie a archeologického kulturního dědictví, je financován z prostředků Programu aplikovaného výzkumu a vývoje národní a kulturní identity Ministerstva kultury České republiky.

Soutěžní přehlídku popularizace vědy SCIAP (SCIence APproach) pořádá Středisko společných činností Akademie věd České republiky již třetím rokem. Přihlášené projekty získávají ocenění v kategoriích Expozice, Periodikum, Audio/Video, Internet a Ostatní. Do soutěže bylo přihlášeno 36 projektů, které prezentují vědu a vědecké poznání široké veřejnosti a rozšiřují tak její povědomí o různých oblastech přírodních i humanitních věd.

Projekt Národního muzea Archeologie na dosah. Edukace a prezentace archeologického kulturního dědictví, který letos získal jedno z ocenění, je zaměřen na popularizaci celého oboru archeologie. Ústředním prvkem projektu je webový portál (www.archeologienadosah.cz), kde jsou shromažďovány informace a novinky z oboru a uveřejňovány popularizační články, ale slouží i jako platforma pro výukové programy a akce projektu. Ty jsou zaměřeny na široké spektrum zájemců – projekt nabízí lektorské programy pro školní skupiny, výtvarné ateliéry pro zájemce o tvořivé činnosti, procházky po archeologických lokalitách pro milovníky volné přírody. V rámci projektu byla v Národním muzeu také uspořádána výstava Ve stínu Olympu s haptickou stezkou.

Témata: Národní muzeum
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zloději v Itálii si mysleli, že kradou vzácný obraz. Šlo o bezcennou kopii

15.03.2019 07:22 Z kostela na severu Itálie ukradli neznámí pachatelé mistrovské dílo vlámského malíře Pietera…

Jediná socha Leonarda da Vinciho objevena? Profesor vyvolal pozdvižení…

09.03.2019 19:18 Aktualizováno Socha madony se smějícím se dítětem, která patří do sbírek londýnského Muzea královny Viktorie a…

Babiš chce v Praze středoevropskou pobočku Centre Pompidou

01.03.2019 15:41 Aktualizováno Získat pro Prahu licenci jedné z nejvýznamnějších evropských galerijních institucí, pařížského…

OBRAZEM: Český legendární cestovatel Miroslav Zikmund oslavil sto let…

15.02.2019 13:50 Ve čtvrtek 14. února oslavil dnes již legendární český cestovatel Miroslav Zikmund sto let. K…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama