Národní muzeum získalo prestižní ocenění

Praha-Projekt Národního muzea Archeologie na dosah. Edukace a prezentace archeologického kulturního dědictví získal prestižní ocenění v soutěžní přehlídce popularizace vědy SCIAP.

371
doporučujeme

Obsadil 3. místo v kategorii „Ostatní" a zařadil se tak k nejlepším projektům v České republice, které přibližují vědu široké veřejnosti. Tříletý projekt Národního muzea, zaměřený na edukaci, prezentaci a popularizaci archeologie a archeologického kulturního dědictví, je financován z prostředků Programu aplikovaného výzkumu a vývoje národní a kulturní identity Ministerstva kultury České republiky.

Soutěžní přehlídku popularizace vědy SCIAP (SCIence APproach) pořádá Středisko společných činností Akademie věd České republiky již třetím rokem. Přihlášené projekty získávají ocenění v kategoriích Expozice, Periodikum, Audio/Video, Internet a Ostatní. Do soutěže bylo přihlášeno 36 projektů, které prezentují vědu a vědecké poznání široké veřejnosti a rozšiřují tak její povědomí o různých oblastech přírodních i humanitních věd.

Projekt Národního muzea Archeologie na dosah. Edukace a prezentace archeologického kulturního dědictví, který letos získal jedno z ocenění, je zaměřen na popularizaci celého oboru archeologie. Ústředním prvkem projektu je webový portál (www.archeologienadosah.cz), kde jsou shromažďovány informace a novinky z oboru a uveřejňovány popularizační články, ale slouží i jako platforma pro výukové programy a akce projektu. Ty jsou zaměřeny na široké spektrum zájemců – projekt nabízí lektorské programy pro školní skupiny, výtvarné ateliéry pro zájemce o tvořivé činnosti, procházky po archeologických lokalitách pro milovníky volné přírody. V rámci projektu byla v Národním muzeu také uspořádána výstava Ve stínu Olympu s haptickou stezkou.

Témata: Národní muzeum
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Rakousku při převozu do galerie zmizel cenný obraz

04.08.2020 08:54 Rakouská policie vyhlásila pátrání po obraze Gerharda Richtera, jednoho z nejvýznamnějších…

Renesanční malíř Raffael zemřel na chorobu koronavirového typu, tvrdí nová…

25.07.2020 14:55 Italský malíř Raffael Santi zemřel v důsledku "choroby koronavirového typu", svým lékařům se ale za…

Ve věku 86 let zemřela historička umění Ludmila Vachtová

24.07.2020 22:29 Ve věku 86 let zemřela ve čtvrtek v Curychu teoretička a kritička umění, kurátorka výstav moderního…

Toxický kouř poničil umělecká díla v Muzeu Kampa, ministerstvo přispěje na…

20.07.2020 10:34 Ministerstvo kultury finančně pomůže Nadaci Jana a Medy Mládkových s restaurováním uměleckých děl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama