Moravské zemské muzeum zahájilo Mendelův rok zábavného vzdělávání

Brno - Moravské zemské muzeum zahájilo v dubnu zajímavý projekt s názvem Mendelův rok zábavného vzdělávání, který oslavuje 150 let od zveřejnění klíčové práce slavného vědce. Toto výročí si tedy zaslouží více než připomenutí. Návštěvníky čeká po celý rok řada zajímavých akcí, které jim přiblíží zábavnou formou svět vědy.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Johann Gregor Mendel formuloval v roce 1865 v Brně svou teorii vysvětlující vznik a vývoj hybridů, která položila základy studia vývoje živých systémů z hlediska dědičnosti a proměnlivosti. Svou teorii podložil Mendel pokusy s hrachem a dalšími rostlinami, které prováděl v zahradě Augustiniánského kláštera na Starém Brně. Johann Gregor Mendel tedy jednoznačně zviditelnil Brno na vědecké mapě Evropy a celého světa. V roce 2015 uplyne 150 let od zveřejnění jeho klíčové práce Pokusy s hybridy rostlin a toto výročí si zaslouží více než jen připomenutí.

Každý měsíc od dubna 2014 do března 2015 čeká návštěvníky v rámci projektu s názvem Mendelův rok zábavného vzdělávání řada zajímavých aktivit, mezi které patří motivační výstavy, soutěže, letní škola, věda hrou, věda v akci, interaktivní workshopy nebo konference doplněné vydáním řady odborných i populárně vědeckých publikací. První akce se uskuteční již 23. a 30. dubna 2014, kdy jsou připraveny Motivační genetické příběhy a Odpoledne s DNA.

Moravské zemské muzeum je přímým pokračovatelem muzea Hospodářské společnosti, na jejíž půdě Johann Gregor Mendel působil a která sídlila v Biskupském dvoře v Brně. Ke 150. výročí zveřejnění Mendelovy stěžejní práce bude navíc v těchto autentických prostorách jeho vědecké společnosti otevřeno centrum Mendelianum – atraktivní svět genetiky, unikátní návštěvnické a vědecké centrum zaměřené na popularizaci vědy a výzkumu v oblasti aktuální molekulární biologie, genetiky a její historie. Na půdě centra, v rámci jeho pilotního provozu, se bude odehrávat také řada akcí Mendelova roku zábavného vzdělávání, které je otevřeno pro všechny zájemce z řad odborníků i široké veřejnosti. Více informací můžete nalézt také na www.mzm.cz nebo na www.mendelianum.cz.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OBRAZEM: Český legendární cestovatel Miroslav Zikmund oslavil sto let…

15.02.2019 13:50 Ve čtvrtek 14. února oslavil dnes již legendární český cestovatel Miroslav Zikmund sto let. K…

Praha půjčí Moravskému Krumlovu Slovanskou epopej, má však podmínku

12.02.2019 11:19 Praha půjčí Moravskému Krumlovu Slovanskou epopej Alfonse Muchy pouze v případě, že sežene peníze…

Hitlerovy akvarely se nepodařilo prodat. Cena vysoká, pochyby o jejich…

10.02.2019 15:08 Pět akvarelů připisovaných někdejšímu nacistickému diktátorovi Adolfu Hitlerovi se nepodařilo na…

George Michael byl sběratelem umění, cenné obrazy jdou nyní do dražby

09.02.2019 09:40 Londýnská aukční síň Christie's v dražbě nabídne obrazy ze soukromé sbírky britského zpěváka a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama