Moravské zemské muzeum zahájilo Mendelův rok zábavného vzdělávání

Brno - Moravské zemské muzeum zahájilo v dubnu zajímavý projekt s názvem Mendelův rok zábavného vzdělávání, který oslavuje 150 let od zveřejnění klíčové práce slavného vědce. Toto výročí si tedy zaslouží více než připomenutí. Návštěvníky čeká po celý rok řada zajímavých akcí, které jim přiblíží zábavnou formou svět vědy.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Johann Gregor Mendel formuloval v roce 1865 v Brně svou teorii vysvětlující vznik a vývoj hybridů, která položila základy studia vývoje živých systémů z hlediska dědičnosti a proměnlivosti. Svou teorii podložil Mendel pokusy s hrachem a dalšími rostlinami, které prováděl v zahradě Augustiniánského kláštera na Starém Brně. Johann Gregor Mendel tedy jednoznačně zviditelnil Brno na vědecké mapě Evropy a celého světa. V roce 2015 uplyne 150 let od zveřejnění jeho klíčové práce Pokusy s hybridy rostlin a toto výročí si zaslouží více než jen připomenutí.

Každý měsíc od dubna 2014 do března 2015 čeká návštěvníky v rámci projektu s názvem Mendelův rok zábavného vzdělávání řada zajímavých aktivit, mezi které patří motivační výstavy, soutěže, letní škola, věda hrou, věda v akci, interaktivní workshopy nebo konference doplněné vydáním řady odborných i populárně vědeckých publikací. První akce se uskuteční již 23. a 30. dubna 2014, kdy jsou připraveny Motivační genetické příběhy a Odpoledne s DNA.

Moravské zemské muzeum je přímým pokračovatelem muzea Hospodářské společnosti, na jejíž půdě Johann Gregor Mendel působil a která sídlila v Biskupském dvoře v Brně. Ke 150. výročí zveřejnění Mendelovy stěžejní práce bude navíc v těchto autentických prostorách jeho vědecké společnosti otevřeno centrum Mendelianum – atraktivní svět genetiky, unikátní návštěvnické a vědecké centrum zaměřené na popularizaci vědy a výzkumu v oblasti aktuální molekulární biologie, genetiky a její historie. Na půdě centra, v rámci jeho pilotního provozu, se bude odehrávat také řada akcí Mendelova roku zábavného vzdělávání, které je otevřeno pro všechny zájemce z řad odborníků i široké veřejnosti. Více informací můžete nalézt také na www.mzm.cz nebo na www.mendelianum.cz.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Za Fajta se postavili ředitelé světových galerií, píšou Babišovi

19.04.2019 21:26 Aktualizováno Zástupci 12 zahraničních muzeí a galerií napsali dopis premiéru Andreji Babišovi (ANO), ve kterém…

Brněnská muzejní noc 2019? Letošní jubilejní už v květnu

19.04.2019 21:06 Letos si atmosféru nočního města plného kultury užijí nejen Brňané, ale i obyvatelé dalších…

Fajt opakovaně porušoval zákon, hájí Staněk jeho odvolání

19.04.2019 17:22 Odvolaný ředitel Národní galerie Praha (NGP) Jiří Fajt podle ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD…

Personální změny v Národní galerii, Morávek přichází jako krizový manažer

18.04.2019 17:10 Ivan Morávek, kterého dnes ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) pověřil dočasným vedením Národní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama