Zábřežské muzeum podporuje začínající umělce, vystavovat bude i fotograf Daniel Schulz

Zábřeh – Zábřežské muzeum vyzvalo amatérské umělce k účasti na zajímavém výstavním projektu s názvem Moje výstava. Jedním z těch, kteří výzvu přijali, je i talentovaný olomoucký fotograf Daniel Schulz. Jeho výstava představí návštěvníkům na tři desítky fotografií zachycujících převážně momenty z olomouckých ulic a běžného života. Výstava fotografií Daniela Schulze bude uvedena vernisáží 31. července v 16 hodin a potrvá do 7. září letošního roku. Práce začínajícího umělce zaujala i předního českého fotografa Jindřicha Štreita, který bude navíc hlavním hostem večera.

Výstava představí návštěvníkům na tři desítky fotografií

Zábřežské muzeum, které patří pod správu Vlastivědného muzea v Šumperku, vyzvalo letos v květnu všechny amatérské umělce, malíře, fotografy, keramiky, sochaře, řezbáře ale i sběratele, aby se zúčastnili zajímavého výstavního projektu s názvem Moje výstava. Jedním z těch, kteří se rozhodli prezentovat svoji práci v minigalerii muzea je i fotograf Daniel Schulz. Olomoucký rodák slavil úspěch se svojí první samostatnou fotografickou výstavou již letos v dubnu. Výstava zaujala nejen veřejnost, ale i předního českého fotografa a pedagoga Jindřicha Štreita. „Udělat výstavu je jedna věc, ale navázat na ni, to je daleko těžší. Mnozí fotografové po první výstavě ustrnou a čekají na inspiraci, u Daniela Schulze se však objevují témata, která stojí za dlouhodobý rozvoj. Jsou zde náznaky toho, že autor bude pokračovat odklonem od fotografie efektní k fotografii psychologizující," hodnotí dosavadní vývoj autora Jindřich Štreit.

Daniel Schulz začal zvěčňovat okolní život fotoaparátem Zenit s pevným 50mm sklem již v dětství. Následně získával zkušenosti s Nikonem, Minoltou a nakonec zakotvil u Canonu, který ho převezl přes hranice kinofilmu k digitálu. Autorovo vykročení z ateliéru je tedy výsledkem dlouhodobé přípravy. „Už jako malý prcek jsem trávil řadu času na natáčení se svým dědečkem, jenž byl profesionálním kameramanem tehdejší Československé televize. Často jsem tedy mohl držet v ruce i kameru, ale nakonec mě více než vyjádření celého děje pohybujícími se obrázky, začalo přitahovat jeho zachycení v jediném momentu," vzpomíná Schulz.

Výstavu Daniela Schulze, která představuje na tři desítky fotografií zachycujících převážně momenty z olomouckých ulic a běžného života, budou mít možnost vidět i návštěvníci minigalerie v Zábřehu. Vernisáž výstavy se uskuteční 31. července 2014 v 16 hodin. Hlavním hostem večera bude právě zmiňovaný fotograf Jindřich Štreit, který rád podporuje začínající talenty. O hudební doprovod se postará violoncellové kvarteto Four Roses. Výstava fotografií Daniela Schulze bude k vidění až do 7. září letošního roku.

Nový předvolební průzkum: Koalice Spolu sílí, dohání první ANO

26.09.2021 14:18 Volby do Sněmovny by v září vyhrálo vládní hnutí ANO se ziskem 24,5 procenta hlasů, těsně za ním by…

PŘEHLED: Kdo má naději uspět v německých volbách a kdo chce nahradit…

26.09.2021 12:07 V Německu probíhají parlamentní volby, které po 16 letech ukončí kancléřskou éru Angely Merkelové z…

Letní počasí se pomalu loučí. Příští týden teploty spadnou

26.09.2021 06:30 Ačkoliv si příští týden ještě užijeme teplot nad 20 stupňů, ke konci týdne se ochladí. Naměříme tak…

ROZHOVOR: Zneužíváním evropských dotací na Slovensku se zabývá Evropský…

25.09.2021 14:29 Na Slovensku docházelo k případům zneužívání zemědělských dotací, ve kterých jsou namočení vysocí…

Změna Tálibánu v praxi? Mrtvá těla věší a vystavuje na náměstích

25.09.2021 18:52 Tálibán pověsil na hlavním náměstí v západoafghánském městě Herát mrtvé tělo na jeřáb, oznámila…

Mezi ploty tentokrát před ploty bohnické léčebny

25.09.2021 17:53 Mezi ploty před ploty a navíc v podzimních barvách. Letošní ročník unikátního festivalu se…

Ignis Brunensis 2021: Ohňostrojný Harry Potter na závěr 24. mezinárodní…

12.09.2021 04:43 Ohňostrojnou tečku čtyřiadvacátého festivalu RegioJet Ignis Brunensis připravili v sobotu 11. září…

Související:

Právě se děje

reklama