Ignis Brunensis 2021: Ohňostrojný Harry Potter na závěr 24. mezinárodní přehlídky v Brně

Ohňostrojnou tečku čtyřiadvacátého festivalu RegioJet Ignis Brunensis připravili v sobotu 11. září domácí ohňostrůjci Theatrum Pyroboli.

Ignis Brunensis 2021

Jejich Kouzelná země na motivy Harryho Pottera byla věnovaná všem dětem k začátku nového školního roku, proto ohňostroj mimořádně začínal o hodinu dříve (21:30).

Závěrečnému kouzelnickému valčíkovému plesu a celému ohňostroji ovšem aplaudovali nejen malí diváci. Ohňostrojný epilog završil pětici ohňostrojů Ignis Brunensis, které se letos všechny konaly z důvodu koronavirových opatření nad brněnským hradem Špilberk.

Festival se podařilo připravit v kompletní dramaturgii čtyř soutěžních a jednoho nesoutěžního představení, covidu navzdory od konce června do poloviny září. Region Brna a jižní Moravy letos v ohňostrojném světě pozitivně rezonoval po celé léto. I v této složité době se totiž podařilo udržet ohňostrojnou přehlídku na mezinárodní úrovni, navíc v jako jedné z mála evropských i zámořských destinací.

Festivalové programy pokračují do středy 15. září

  • Také v neděli 12. září mohou zejména rodiny s dětmi navštívit akci Špilberk žije pověstmi. 
  • Pro milovníky ryb a plodů moře pokračují v neděli 12. září Slavnosti moře na Kraví hoře.
  • Na úterý a středu 14. a 15. září připravuje Vojenský umělecký soubor Ondráš na Špilberku dva benefiční koncerty.
     

Čtvrtstoletý festival Ignis Brunensis v roce 2022

  • V příštím roce 2022 se festival RegioJet Ignis Brunensis uskuteční v Brně a na jižní Moravě už popětadvacáté.
  • Termín a podrobnější informace budou vyhlášeny během podzimu. Už teď je možné potvrdit, že nás čekají čtyři soutěžní umělecká představení a jeden nesoutěžní ohňostroj. Ten bude věnovaný Gregoru Johannu Mendelovi u příležitosti dvoustého výročí od narození této světoznámé osobnosti.
  • Mezinárodní produkční tým Ignis Brunensis věří, že se s mezinárodní ohňostrojnou soutěží podaří ve čtvrtstoletém ročníku vrátit v letním období na Brněnskou přehradu.

Mezi ploty tentokrát před ploty bohnické léčebny

25.09.2021 17:53 Mezi ploty před ploty a navíc v podzimních barvách. Letošní ročník unikátního festivalu se…

Související:

Právě se děje

reklama