U slavné galerie ukradli Banksyho krysu, někdo ji vyřízl z panelu

Pařížská galerie Centre Pompidou dnes oznámila, že z informační tabule u vjezdu do jejího podzemního parkoviště zmizelo dílo připisované britskému streetartovému umělci Banksymu.

Přidejte svůj názor

Francouzská policie
doporučujeme

Obrázek krysy s šátkem přes obličej se na zadní straně signalizačního panelu objevil v červnu 2018 a Banksy následně fotografii díla přidal na svůj instagramový účet. Podle Centre Pompidou krysu někdo z kovového panelu vyřízl.

Francouzská média uvádí, že dílo, které chránila deska z plexiskla, bylo ukradeno už v noci na pondělí. Galerie dnes podala trestní oznámení kvůli "krádeži a poškození (majetku) v prostoru spadajícím do jejího obvodu".

"Předpokládáme, že kovový panel byl rozříznut pilkou. Nejsme vlastníky díla a proto podáváme trestní oznámení kvůli poškození," uvedl tiskový odbor Centre Pompidou.

Tajemný umělec Banksy podle francouzských médií zanechal v Paříži stopy asi na deseti místech, přičemž jeho výtvor se nestal terčem krádeže poprvé. V lednu zmizelo i dílo vytvořené na nouzovém východu v klubu Bataclan, kde bylo 13. listopadu 2015 při teroristickém útoku zabito 90.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Oscar pro Nabarvené ptáče? Česko posílá kontroverzní film do boje o…

16.09.2019 09:12 Aktualizováno Do boje o nominaci na Oscara za nejlepší zahraniční film vysílá Česká filmová a televizní akademie …

100. narozeniny Medy Mládkové slavily stovky lidí, ona sama ale dorazit…

08.09.2019 17:52 Jako o přísné a předvídavé správkyni sbírek, milovnici zvířat či mecenášce, která stála v druhé…

Namaloval Da Vinci obraz Mona Lisa dvakrát? Ve světě vrcholí spory

08.09.2019 12:33 Aktualizováno Starší sestra světoznámé malby Mony Lisy je nyní součástí sporů, které se týkají vlastnictví.…

Veřejnost nedokáže ocenit malířství. Proto spousta umělců nabyla slávy po…

30.08.2019 16:05 ROZHOVOR - Podle českého malíře Jana Matějáka v současné době pro výtvarníka není snadné vydělat…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama