Kruhy pod očima: Může za ně genetika nebo nedostatečná péče?

Praha - Genetika hraje v našich životech obrovskou roli. A to jek z hlediska zdravotního, tak v otázce vzhledu. Jeden má to a druhému to chybí, či naopak. A jak je to s kruhy pod očima? Jedná se o vinu genů či nikoliv?

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie

Příčiny vzniku nepříjemných kruhů pod očima jsou různé. Jsou tu samozřejmě ty, které nemáme šanci ovlivnit a to je genetika. Pokud se u vás v rodině vyskytují kruhy pod očima, je zde velká pravděpodobnost, že tímto neduhem trpíte i vy. A to i přestože žijete velice zdravě.

Jestliže se ale u vašich příbuzných nic takového nevyskytuje, je na čase hledat příčiny jinde. Dobrou zprávou je, že v takovém případě se dá většina z nich poměrně snadno odstranit. Tedy pokud budete dodržovat zásady zdravé životosprávy a budete věnovat více péče svému tělu.

Příliš málo spánku

To bývá velmi častá příčina vzniku nevzhledných kruhů pod očima. Pokud nespíte dostatečně dlouho, brzy se to ukáže. Měla byste spát minimálně 6,5 hodiny denně, lépe 7–8 hodin. Spát déle ovšem také není příliš vhodné. Volte tedy zlatou střední cestu.

Důležité také je, jak spíte. Nejlepší poloha, při které zabráníte vzniku otoků pod očima a zajistíte si co nejlepší krevní cirkulaci, je vleže na zádech. Podmínkou je dost vysoký polštář.

Špatná péče o pokožku

Pokud se večer nedostatečně odličujete a nečistíte pleť, zaděláváte si na pěkné nepříjemnosti. Měla byste odlíčení a správné péči o pokožku věnovat dostatek času i přesto, že jste unavená. Pleť vám za to poděkuje. Vyzkoušejte vhodný hydratační a výživný noční krém, který bude vyhovovat charakteru pokožky. Obličej a partie pod očima s ním večer před spaním dobře ošetřete. Bude to mít příznivý vliv na tmavé fleky a otoky pod očima.

Omezte sůl a alkohol

Tmavé kruhy pod očima po flámu jsou typické. Alkohol zadržuje vodu v těle a v důsledku toho se tvoří otoky. Také snižuje správný chod lymfatických cév a i to má přímý negativní vliv na vznik otoků. Stejný problém nastává i při nadměrném solení. I sůl na sebe váže vodu. Takže jen občas a s mírou. 

Nedostatek železa

Chybějící železo ve stravě může být další příčinou tmavých skvrn. Nezapomínejte doplňovat stravu o produkty, které železo obsahují. Například špenát, listová zelenina, ale také třeba luštěniny nebo slunečnicová semínka.

Špatný pitný režim

Základem každé živé hmoty, tedy i lidského těla, je voda. Je tedy nutné ji pravidelně doplňovat. Pokud podceňujete pitný režim, může se to projevit i ve formě kruhů pod očima. Vsaďte na přírodní pramenitou vodu a vynechte slazené nápoje.

Jak se jich zbavit?

Zkuste studený obklad. Vhodná je například i gelová oční maska. Pokud ji nemáte po ruce, stačí třeba i na plátky nakrájená a vychlazená salátová okurka, která poslouží stejně dobře. Výborné jsou také vylouhované a vychladlé pytlíky z černého čaje. Chlad zajistí, že krev v kůži začne správně proudit.

Témata: ženy | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie pátrá po dívce (13) z Prahy. V pátek šla na nákup, domů se už…

21.01.2019 20:46 Policie pátrá po třináctileté Sabině Čonkové z Prahy. Od pátku se nevrátila domů a nikomu o sobě…

Slídil roku? Nejvíce nominací v soutěži získal Facebook

21.01.2019 18:05 Nejvíce nominací v soutěži o největšího loňského slídila získala sociální síť Facebook. Z 34 návrhů…

Na Rokycansku havaroval ultralight, dva muži utrpěli zraněni

21.01.2019 17:55 U Siré na Rokycansku havarovalo dnes odpoledne malé letadlo. Při nouzovém přistání ultralightu byli…

Zemřela nejstarší Češka, v sobotu by oslavila 109. narozeniny

21.01.2019 17:12 Aktualizováno V neděli zemřela nejstarší Češka Květoslava Hranošová, která by v sobotu 26. ledna oslavila 109.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama