Co vše můžeme na jaře očistit?

Praha - Jaro přímo vybízí k očistě těla a ducha. Díky tělu žijeme, můžeme se projevovat, dělat věci, které nás baví a naplňovat své poslání. Duch nám dává svobodu, umění tvořit a být.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie

Očista fyzického těla je převážně o změně jídelníčku a pitného režimu. Zkuste si udělat nějakou očistnou kůru, například pitím kopřivového čaje, nebo březové vody.

Očista těla duchovního je přijímání sebe sama, nehodnotit, nekritizovat, nebrat si věci osobně a být vděční. Trénujte odpuštění, odplavení smutku, vyjádření vzteku bezpečnou cestou, abyste nezranili sebe ani ostatní. Udělejte si meditaci, nebo si běžte zakřičet do auta, nebo zabouchat do polštáře. Naciťte se na sebe a co cítíte jako nejlepší způsob, tím to vyjádřete.

Orgánem pro jaro jsou játra a žlučník, proto omezte alkohol, tučná jídla, smažené, jednoduchý cukr a lepek. Naopak dopřejte tělu krátce dušená jídla, zeleninu, jáhly, rýži a saláty s kyselejší zálivkou (balsamico ocet, citrón apod).

Udělejte si očistný rituál. Můžete si vypsat na papír všechny věci, emoce, myšlenky, kterých se chcete zbavit. Zapalte jej a s plným prožitkem nechte vše odejít. 

Další "věc", kterou můžete a měli byste očistit, je prostředí, kde trávíte nejvíce času. Váš domov, kancelář, auto, chata, garáž atd. Sepište si na papír všechny jednotlivé poličky, skříně, místa, která chcete protřídit. Vyčistěte si i telefon a počítač. Postupně si do kalendáře naplánujte jednotlivé „očistné dny“ a pozorujte, jak se vám bude ulevovat po psychické i fyzické stránce.

Pokud máte problém věci odhazovat, vyhazovat, vydechnout, odpustit, poté se podívejte na pravou příčinu těchto pocitů. Někdy si opravdu nahrazujeme pocity štěstí tím, že si kupujeme hmotné věci. A hromadíme.

Pokud víte, že máte problém s připoutáváním se ke hmotě, zaměřte se více na nehmotnou složku jako je váš dech, myšlenky a teprve následně začněte pročišťovat a zbavovat se hmotných věcí. Zbavte se materialismu a zaměřte se na prožitky okamžiku. Zajděte si do lese a jen buďte.

Tip na detoxikaci fyzického těla: 

První den:

  • Dopoledne vypijeme 1,5 l čisté neperlivé vody a k tomu sníme 2 jablka.
  • Odpoledne vypijeme 1,5 l čisté neperlivé vody a k tomu sníme 2 jablka a 2 mrkve.

Druhý den:

  • Dopoledne vypijeme 1,5 l čisté neperlivé vody a k tomu sníme 2 banány a 2 jablka.
  • odpoledne vypijeme 1,5 l čisté neperlivé vody a k tomu sníme 2 jablka, 2 mrkve a krajíček tmavého chleba.

Třetí den:

  • Dopoledne vypijeme 1,5 l čisté neperlivé vody a k tomu si uvaříme polévku / s bramborem, mrkví, hráškem, cibulí, celerem / sníme 1 polévkový talíř.
  • Odpoledne vypijeme 1,5 l čisté neperlivé vody a k tomu sníme 2 jablka a zase talíř polévky od dopoledne.


Další dny bychom měli postupně zařazovat dušené kuřecí maso s rýží, dušenou zeleninu s rýží nebo těstovinami, špenát apod. Rozhodně bychom měli vynechat smažené a pečené pokrmy.

 

Témata: Ovoce | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Světová soutěž ohňostrojů Ignis Brunensis letos připomene jubilea…

16.01.2019 16:53 Dvaadvacátý ročník středoevropsky ojedinělé mezinárodní soutěže ohňostrojů Starobrno Ignis…

Tajemství české klasiky: Víte, z čeho se dělá tlačenka?

16.01.2019 16:45 Aktualizováno Tlačenka patří do české kuchyně stejně neodmyslitelně, jako knedlo-vepřo-zelo, špenát nebo…

Muslimská divize SS byla založena samotným Himmlerem. Nacisté měli s…

16.01.2019 14:40 Nacistické rasové teorie přisuzovali jiným národům než těm „árijským“ velmi nízké postavení. Němci…

Můžeme se z brambor otrávit? Před rizikem už varují i úřady

16.01.2019 14:08 Zelené, naklíčené brambory a neoloupané brambory bychom v žádném případě jíst neměli, v opačném…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama