Máte potíže s nespavostí? Víme, jak proti ní bojovat

Praha – Čas od času trápí každého z nás. Je to nepříjemný společník, který způsobí únavu a vyčerpání, protože tělo spánek potřebuje. Jak proti nespavosti bojovat?

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie

Pokud chcete mít kvalitní spánek, zapomeňte na sklenku vína. Nahraďte ji například hrnkem horkého mléka s medem. Mléko totiž obsahuje aminokyselinu, která navozuje přirozený pocit spánku.

Před tím, než půjdete spát, vyžeňte z těla stres za pomoci cvičení. Nejvhodnější je klidný typ jógy, která tělo připraví na odpočinek.

Další volbou jsou bylinkové čaje, které si před dobou spánku v klidu vychutnejte. Vhodná je například meduňka či třezalka. Navíc si tím zavedete velmi příjemný rituál, zklidníte tělo a navodíte pohodovou atmosféru.

Horká vana, to je další známá možnost, jak tělo připravit na odpočinek. Doporučuje se provést tuto proceduru 90 – 120 minut před plánovaným spánkem. Voda by měla být opravdu horká, aby se uvolnily svaly, ale i napětí nastřádané během dne.

Čas na knihu. Ano i četba navozuje po určité době pocit únavy. Čtěte v posteli, při tlumeném světle a uvidíte, že únava na sebe nenechá dlouho čekat.

Dejte si třešňový džus! Půl šálku tohoto nápoje u vás navodí pocit spánku a ospalosti. Tato tekutina je totiž plná tryptofanu.

Zkontrolujte rozestavení nábytku v ložnici. Řiďte se radami Feng Shui. Postel by neměla být hlavou ke dveřím. Na dveře byste měli naopak velmi dobře vidět, budete tak mít pocit bezpečí. Udržujte místnost opravdu čistou, vyvětranou a jednoduše zařízenou.

Za nespavost může být zodpovědných mnoho faktorů. Zkuste je eliminovat a uvidíte, že se situace zlepší, možná i dokonce vyřeší.

Témata: spánek | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cibule překvapuje lékaře. Dokáže toho vyléčit víc, než si mysleli

21.01.2019 22:02 Aktualizováno Podobně jako česnek je i cibule neocenitelnou potravinou všech kuchařů. Uplatnění ale nalezne nejen…

Rtuť a skalpel. Jak léčili doktoři ve středověku mor?

21.01.2019 17:44 Aktualizováno Černá smrt, jak někdy bývá nazývána epidemie dýmějového moru z 14. století, vyhubila v Evropě asi…

Káva místo léků? Kolem domácí léčby bolesti hlavy panuje řada mýtů

21.01.2019 16:31 Bolest je nejčastějším projevem, že je s naším organismem něco v nepořádku, a zažil ji už každý z…

Konec jablek, kávy, paprik nebo ořechů. Jak bude vypadat svět, až včely…

21.01.2019 13:47 Německý fyzik Albert Einstein prý kdysi prohlásil, že až vymřou včely, lidstvo bude mít před sebou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama