Hubnutí: Fungují "tukožroutské" potraviny?

Praha - Léto je tu co by dup. Těšíte se na sezonu plavek nebo se jí bojíte jako čert kříže? Pokud se přikláníte k té druhé možnosti, máme pro vás zásadní informace o tak zvaných "tukožroutských" potravinách. Fungují?

Přidejte svůj názor

hubnutí

Málokdo je se svou postavou opravdu spokojen, což není dobře. Dle psychologů chybí lidem sebeláska a zdravé sebevědomí. Někdy je ale na místě změnit jídelníček nebo shodit nějaké to kilo. A to už i ze zdravotního hlediska.

Když se rozhodnete hubnout, dejte se na dráhu zdravého životního stylu a zvolte si to jako novou životní etapu. Krátkodobé diety nebo hladovění jsou to nejhorší, co můžete svému tělu udělat. Začněte pomalu, ale jistě. Co třeba s procházko?  A zkuste také do jídelníčku zařadit následující potraviny. Jsou opravdu „tukožroutské“, protože dokonale nastartují metabolismus.

Káva

Tvrdit, že je káva a kofein zdravá věc, to je samozřejmě omyl. Ale jeden šálek kvalitní kávy denně není žádný hřích. Jak se říká, všeho s mírou. Pijte kávu kvalitní a vychutnejte si ji. Není ale dobré zvolit kávu jakožto první nápoj dne. Místo toho si dejte sklenici vlažné vody s citronem. Kávu zařaďte do svého dne až později dopoledne nebo po obědě.

Ananas 

Ač se jedná o  exotické ovoce,jeho výhodou je, že je snadno dostupné v každém obchodě. O tomto ovoci je známo, že je silný antioxidant a navíc pomáhá odbourávat tuky přesně tam, kde je to zapotřebí.

Banány 

Malé děti je milují, sportovci opěvují a my ostatní je bereme jako rychlou svačinu, která nás zasytí. Obsahují navíc přírodní cukry a urychlují vylučování vody z těla.

Brokolice 

Zelená kamarádka, která je opravdu přímo nadopovaná prospěšnými látkami. Jezte jí nejlépe syrovou, protože po tepelné úpravě ztrácí vitamíny.

Zázvor

Napříč staletí dokonalá potravina. Zázvor snižuje cholesterol, stimuluje krevní oběh, zvyšuje termoregulaci a pomáhá při léčbě chřipky či rýmy. Až ostrou a výraznou chuť má na svědomí gingerol, který obsahují i chilli papričky a která napomáhá spalování tuků. 

Kajenský pepř

Mnoho detoxikačních kůr se skládá právě z konzumace nápajů na bázi Kajenského pepře. A není to náhodou. Toto koření zahřívá organismu a snižuje chuť k jídlu. Není samo sebou, že je součástí mnoha detoxikačních nápojů a kůr.

Pokud tedy plánujete plavkovou sezonu se vší parádou, zkuste nějaký z doporučených pojídačů tuků. Z výsledku budete překvapeni. A příjemně.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tajemství české klasiky: Více, z čeho se dělá tlačenka?

16.01.2019 15:08 Tlačenka patří do české kuchyně stejně neodmyslitelně, jako knedlo-vepřo-zelo, špenát nebo…

Muslimská divize SS byla založena samotným Himmlerem. Nacisté měli s…

16.01.2019 14:40 Nacistické rasové teorie přisuzovali jiným národům než těm „árijským“ velmi nízké postavení. Němci…

Můžeme se z brambor otrávit? Před rizikem už varují i úřady

16.01.2019 14:08 Zelené, naklíčené brambory a neoloupané brambory bychom v žádném případě jíst neměli, v opačném…

Česko zasáhnou silné mrazy. Jak se na ně připravit?

16.01.2019 09:04 Zatímco do víkendu teploty spíše porostou a dosáhnou až jarních hodnot, už příští týden přijde…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama